fbpx

Už to bude skoro půl roku, co jsem ve Spojených státech – nemohu tomu uvěřit! Dny jsou tu občas dlouhé, ale týdny a měsíce utíkají jako voda. 

 

Výlet do Chicaga

Konec podzimu utekl obzvlášť rychle. Na konci listopadu si pro mě moje host rodina připravila překvapení – strávili jsme den v Chicagu a bylo to naprosto úžasné!
Chicago je krásné město obklopené Michiganským jezerem a dech -beroucími mrakodrapy. V životě jsem takhle vysoké budovy neviděla. Je to opravdu nesrovnatelný zážitek, procházet se Chicagskými ulicemi nežli vidět Chicago jen na fotkách. Cítíte ten vzduch velkoměsta (i když ten občas nemusí být moc vábný), vítr, který je pro Chicago typický (ne nadarmo se Chicagu přezdívá „Windy city“), slyšíte ten ruch v ulicích a šumění jezera (které je na pohled dočista nerozeznatelné s mořem) a neustále chodíte s hlavou nahoru, abyste si mohli plně pokochat výškou mrakodrapů.
Do tohoto města jsem se vážně zamilovala :).

Chicago

Chicago

 

Změny ve škole a nová host rodina

Po skončení podzimní sezóny a mého cross – country běhání, na které teď s oblibou vzpomínám, jsem započala v Americe svou novou kapitolu.  Měnila jsem svou host rodinu a přidala jsem se do školního dramatického kroužku jako výpomoc v produkčním týmu.

Zprvu byli mé očekávání od drama klubu trochu jiné. Na podzim se připravovalo představení Hamlet – které bylo opravdu úžasně zpracované. Představovala jsem si tedy nějakou větší, vážnější hru i pro zimní sezónu. Když jsem však zaslechla, že se bude hrát muzikál „You’re a good man Charlie Brown“ – neboli „Snoopy“ (i když takhle se správně muzikál nejmenuje), mé nadšení trochu opadlo. O to víc jsem pak byla překvapená, jak celá hra dopadla skvěle a jak moc jsem si to užila.

Přesně na Silvestra jsem se pak nastěhovala do nové rodiny. Ze začátku do bylo těžké, i když je moje nová host rodina opravdu skvělá, měla jsem trochu pocit, jako bych se v USA ocitla zase poprvé. Tentokrát už jsem si ale na nové prostředí zvykla o mnohem rychleji a po prvním týdnu už jsem tu byla skoro jako doma.

Čas s mojí novou rodinou si moc užívám, nejvíce mě baví naše tradiční denní konverzace u čaje a společné vaření, kde se učím spoustu nových receptů. (a to je nejen z americké kultury, jelikož můj „host dad“ je z části z Japonska).

Anežka KREJČÍ, Rotary klub České Budějovice → USA, CSRYE

 

 

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!