fbpx

11 účastníků, 9 asistentů, 7 dní, 29 horkých malin, nespočet černých vtipů a jeden výjezd záchranky. Tak by se dal popsat 8. ročník Handicampu pod taktovkou Rotaract clubu Brno.

Hospodářský dvůr Bohuslavice nás už podruhé přivítal výborným jídlem, perfektním počasím a zvířátky. Z Portugalska se za námi přijela podívat, v rámci short-termu, Margarida se svojí asistentkou Sarou z Rotary clubu Estoi Palace International. Účastníci tak měli možnost využít svoje jazykové znalosti. A že se někteří činili!

První den jsme se oťukávali, seznamovali se, některé naše stálice vytahovaly historky z minulých ročníků a společně jsme se začali těšit na nadcházející dny.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka
Tak zase příště...
Tak zase příště...

Druhý den za námi přijely masérky, kadeřníci, manikérky a my si moc užili beauty day.

Třetí den byl náročný pro všechny. Nejdříve jsme si vyzkoušeli, jak předcházet nebezpečným situacím a také jak se účinně bránit s Moderní sebeobranou. Pak nás přijeli navštívit z Rotary clubu Brno a také náš oblíbenec, Tomáš Vaňourek, z Expedice Z101, který nám ukázal záběry z poslední výpravy po Africe a rozdal nám podepsané fotky. Potom nás nemile překvapila jedna zdravotní komplikace jedné z účastnic. Díky našemu Márovi jsme ale situaci zvládli a ten si vysloužil přezdívku “hrdina”, protože i přes své postižení běžel pro záchranu.

Čtvrtý den jsme rozebírali co dělat, když se někdo zraní, kam volat, co vše sdělit do telefonu a snažili jsme se předat účastníkům své zkušenosti. Dopoledne jsme šli na velkou procházku do Nové Říše, potom jsme krmili zvířata, jezdili jsme na koních a večer jsme završili prohlídkou místní palírny.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka

Pátý den nás potěšila svojí návštěvou Eva Fruhwirtová z Mozkoherny a my měli možnost procvičit své mozkové závity s jejími mozkohračkami. Nejoblíbenější byl Mindflex – ovládli jsme pohyb kuličky svou myslí! Něco neskutečného pro naše účastníky. Jen neradi jsme Evu pouštěli domů. Odpoledne jsme se zchladili v rybníku, někteří nedobrovolně. Večer jsme se sešli u ohně a společně jsme opékali špekáčky, zpívali a vyprávěli si historky.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka
Tak zase příště...
Tak zase příště...

Šestý a poslední den jsme očekávali početnou návštěvu z ivančického tábora Martiny Turečkové, kovářky, se kterou jsme si v minulosti ukovali nádherný náramek. Ani letos to nebylo méně napínavé. Martina přivezla 8 dětí ve věku 12-17, kteří přijeli plni očekávání, možná i trošku obav z toho, co je čeká. Ani my jsme nevěděli jak tyto, na první pohled, nesourodé skupinky budou spolupracovat. Ale člověk míní…. a dopadlo to výborně. Celé dopoledne jsme seděli pospolu a vyprávěli si zážitky z táborů, naši účastníci se podělili o to, jaké to je narodit se s postižením, vyprávěly se černé vtipy a smích se nesl daleko. Po obědě jsme šli pouštět čínského draka štěstí a někteří táborníci se zapojili i do péče o naše účastníky.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka

Odpoledne jsme se šli ještě naposledy vykoupat a nabrat sluníčko na cestu domů a pak už jsme táborníkům zamávali. Celý den završila krásná momentka a to, když přišla jedna tábornice, že se jí u nás moc líbilo a příští rok chce jet s námi jako asistentka. To nás moc potěšilo! Táborníci nám pak večer napsali zpětnou vazbu a nám při jejím čtení ukápla slza radosti. Bylo to moc milé setkání.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka
Tak zase příště...
Tak zase příště...

Sedmý den nás čekalo balení, nakupování dárků pro rodiče, poslední oběd a rychle autobusem zpět do Brna. Už teď se nám stýská!  Někteří by si to za týden zopakovali ještě jednou, ale my víme, že tento tábor budeme vstřebávat všichni dlouho.

Závěrem pár vtípků, které se nesly celý týden táborem a krásně dokreslují jeho atmosféru: Co se stane, když posadíte člověka s mozkovou obrnou na vozík? Obrněné vozidlo! Proč je dobré mít za souseda vozíčkáře? Protože nedupe!

Díky Rotary club Brno, Rotary club Plzeň Beseda, Sportisimo a všem dalším, že jste nám i letos umožnili prožít tak nádherné a naplněné dny.

Barbora Sládková, Rotary klub Valtice Břeclav, Rotaract Brno

Další články o letních táborech

 

Hlavní náplní tábora byla turistika
,

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!