fbpx

11 účastníků, 9 asistentů, 7 dní, 29 horkých malin, nespočet černých vtipů a jeden výjezd záchranky. Tak by se dal popsat 8. ročník Handicampu pod taktovkou Rotaract clubu Brno.

Hospodářský dvůr Bohuslavice nás už podruhé přivítal výborným jídlem, perfektním počasím a zvířátky. Z Portugalska se za námi přijela podívat, v rámci short-termu, Margarida se svojí asistentkou Sarou z Rotary clubu Estoi Palace International. Účastníci tak měli možnost využít svoje jazykové znalosti. A že se někteří činili!

První den jsme se oťukávali, seznamovali se, některé naše stálice vytahovaly historky z minulých ročníků a společně jsme se začali těšit na nadcházející dny.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka
Tak zase příště...
Tak zase příště...

Druhý den za námi přijely masérky, kadeřníci, manikérky a my si moc užili beauty day.

Třetí den byl náročný pro všechny. Nejdříve jsme si vyzkoušeli, jak předcházet nebezpečným situacím a také jak se účinně bránit s Moderní sebeobranou. Pak nás přijeli navštívit z Rotary clubu Brno a také náš oblíbenec, Tomáš Vaňourek, z Expedice Z101, který nám ukázal záběry z poslední výpravy po Africe a rozdal nám podepsané fotky. Potom nás nemile překvapila jedna zdravotní komplikace jedné z účastnic. Díky našemu Márovi jsme ale situaci zvládli a ten si vysloužil přezdívku “hrdina”, protože i přes své postižení běžel pro záchranu.

Čtvrtý den jsme rozebírali co dělat, když se někdo zraní, kam volat, co vše sdělit do telefonu a snažili jsme se předat účastníkům své zkušenosti. Dopoledne jsme šli na velkou procházku do Nové Říše, potom jsme krmili zvířata, jezdili jsme na koních a večer jsme završili prohlídkou místní palírny.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka

Pátý den nás potěšila svojí návštěvou Eva Fruhwirtová z Mozkoherny a my měli možnost procvičit své mozkové závity s jejími mozkohračkami. Nejoblíbenější byl Mindflex – ovládli jsme pohyb kuličky svou myslí! Něco neskutečného pro naše účastníky. Jen neradi jsme Evu pouštěli domů. Odpoledne jsme se zchladili v rybníku, někteří nedobrovolně. Večer jsme se sešli u ohně a společně jsme opékali špekáčky, zpívali a vyprávěli si historky.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka
Tak zase příště...
Tak zase příště...

Šestý a poslední den jsme očekávali početnou návštěvu z ivančického tábora Martiny Turečkové, kovářky, se kterou jsme si v minulosti ukovali nádherný náramek. Ani letos to nebylo méně napínavé. Martina přivezla 8 dětí ve věku 12-17, kteří přijeli plni očekávání, možná i trošku obav z toho, co je čeká. Ani my jsme nevěděli jak tyto, na první pohled, nesourodé skupinky budou spolupracovat. Ale člověk míní…. a dopadlo to výborně. Celé dopoledne jsme seděli pospolu a vyprávěli si zážitky z táborů, naši účastníci se podělili o to, jaké to je narodit se s postižením, vyprávěly se černé vtipy a smích se nesl daleko. Po obědě jsme šli pouštět čínského draka štěstí a někteří táborníci se zapojili i do péče o naše účastníky.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka

Odpoledne jsme se šli ještě naposledy vykoupat a nabrat sluníčko na cestu domů a pak už jsme táborníkům zamávali. Celý den završila krásná momentka a to, když přišla jedna tábornice, že se jí u nás moc líbilo a příští rok chce jet s námi jako asistentka. To nás moc potěšilo! Táborníci nám pak večer napsali zpětnou vazbu a nám při jejím čtení ukápla slza radosti. Bylo to moc milé setkání.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka
Tak zase příště...
Tak zase příště...

Sedmý den nás čekalo balení, nakupování dárků pro rodiče, poslední oběd a rychle autobusem zpět do Brna. Už teď se nám stýská!  Někteří by si to za týden zopakovali ještě jednou, ale my víme, že tento tábor budeme vstřebávat všichni dlouho.

Závěrem pár vtípků, které se nesly celý týden táborem a krásně dokreslují jeho atmosféru: Co se stane, když posadíte člověka s mozkovou obrnou na vozík? Obrněné vozidlo! Proč je dobré mít za souseda vozíčkáře? Protože nedupe!

Díky Rotary club Brno, Rotary club Plzeň Beseda, Sportisimo a všem dalším, že jste nám i letos umožnili prožít tak nádherné a naplněné dny.

Barbora Sládková, Rotary klub Valtice Břeclav, Rotaract Brno

Další články o letních táborech

 

Handicamp 2023
,

Handicamp 2023

11 účastníků, 9 asistentů, 7 dní, 29 horkých malin, nespočet černých vtipů a jeden výjezd záchranky.

Ticino Camp_Emma Hanzova (5)
,

Turistický, kulturní a sportovní kemp Ticino – Bellinzona

Začátkem srpna jsem se na 12 dní vydala za dobrodružstvím do švýcarského italsky mluvícího kantonu

Flanders Summer camp_Jachym Hama (4)
,

Léto v Belgii

Během letošního srpna jsem vyrazil na můj druhý letní tábor s Rotary International. Tentokrát jsem

 

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2024/25 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!