fbpx

Ke studiu v zahraničí mě přivedl můj starší bratr Adam, který se v roce 2019 rozhodl strávit následující školní rok v USA. Přes staršího spolužáka, který byl jeden rok na Aljašce, se dostal k mezinárodní organizaci ROTARY zajišťující výměnný program pro středoškolské studenty. Ale Covid mu to všechno pokazil a nakonec nikam nejel. Ale já pojedu!

O dva roky později jsem dostal nabídku strávit rok někde ve světě i já. Od září 2022 jsem se začal připravovat na výměnu. Byl to rok, ve kterém jsem zúčastnil čtyř přípravných kempů s mezinárodní organizací ROTARY. Na těchto kempech jsme se dozvěděl všechny důležité informace ohledně výměny, ale také jsem musel projít testy z angličtiny a vstupním pohovorem. Úžasné na této výměně je, že si vytvoříte seznam států v kterých by jste rádi tento rok strávili, ale do kterého státu budete vysláni se dozvíte až někdy v květnu. Já jsem si vybral na prvním místě USA a Mexiko. Do USA se posílají studenti s výbornou angličtinou, kterou jsem však já neměl. Tak jsem se těšil na Mexiko a zdokonaloval se ve španělštině.

Přišel květen a já dostal informaci kam jsem byl umístěn. K mému překvapení to bylo USA, stát New York, District 7170. V prvním okamžiku to bylo docela velké zklamání. Těšil jsem se na Mexiko. Ale všechno má svůj důvod a já se začal těšit na nadcházející dobrodružství.

Zítra odlet!

Zítra začne roční dobrodružství. Vše již nabaleno v kufrech. Co se tam nevešlo, to asi potřebovat nebudu. Není možné se zabalit na roční pobyt do jednoho kufru.

Zaujalo Vás to modré sako? Je to symbol výměnných studentů ROTARY International. Všichni výměnní studenti z celého světa cestují v letadle v podobném saku, aby se odlišili od ostatních cestující a v případě problému již letištní personál ví že se jedná o RYE (Rotary Youth Exchange).

Odlétám ve středu 16.8.2023 ráno z Vídně přímím letem do New Yourku na letiště Newark, kde na mě bude čekat moje první host rodina.  

Letím do USA!

Tak jsem v USA. Po rozloučení s rodinou, 10ti hodinách letu a hodině čekání na pasovou kontrolu jsem se konečně setkal s mojí první host rodinou. Po přivítání nás čekala ještě čtyřhodinová cesta do mého nového bydliště – Edmeston, NY.

 

Další články od Lukáše

První den školy
,

První den školy

Druhou hodinu jsem měl “Study hall” s jinými studenty. Na každý předmět máte jinou třídu...

,

Jak to začalo?

Ke studiu v zahraničí mě přivedl můj starší bratr Adam, který se v roce 2019...

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!