fbpx

Na začátku července jsem se zúčastnila trekking campu v Itálii. Jsem velká milovnice hor a túr, takže volba tohoto kempu byla jasná. Hned, když jsem si ho všimla, okamžitě jsem věděla, že to je něco pro mě.

Kemp se konal od 2. do 15. (16.) července a bydleli jsme v apartmánovém domě ve městě Como. Na pokojích jsme byli po dvou nebo po třech. Každý den jsme měli naplánovanou túru, vždy měla okolo 15 kilometrů. Ano, každý den tolik kilometrů v horách. Bylo to náročné, ale ty výhledy za to vždy stály. Častokrát jsme se vyskytovali až na hranicích se Švýcarskem. Jeden z mých nejoblíbenějších treků byl, když jsme šli na Monte Generoso. Ten den jsme vystoupali do nějakých 1 700 m.n.m. Cesta nahoru byla velmi pestrá, jednou jsme se dokonce museli držet řetězu, jelikož tam byla velmi uzounká stezka.

Lariano Trekking

Lariano Trekking

Miláno

Nenavštěvovali jsme pouze přírodu, ale i města. Podívali jsme se do Milána. Miláno stojí opravdu za návštěvu. Katedrála Duomo je opravdu nádherná stavba, ale je tam i spoustu dalších památek. Ještě bych ráda zmínila Greenway. Je to dlážděná cesta kolem jezera Como. Vede malými městečky. Je to opravdu kouzelné a 10 km uteče jako voda. Poslední věc, co zmíním, je dvoudenní cesta do hor. Spali jsme v horské chatě, na kterou nás dovezli jeepy. Odtud jsme vycházeli na Val Biondino. 

Už to vypadalo, že odjezd bude bez problému, ale co by to bylo za výlet, kdyby se přeci jenom něco nestalo. Na 15. července italští dopravci naplánovali stávku, kvůli tomu mi zrušili let a musela jsem letět další den. Díky tomu jsem ale poznala skvělou italskou domácnost, která se o nás ten jeden den postarala.

Těchto čtrnáct dní bylo nejlepších a nejnáročnějších v mém životě. Poznala jsem nové kamarády, se kterými jsem v kontaktu. Jsem moc ráda, že jsem se mohla kempu zúčastnit.

 

Elen Skryjová, RC Jihlava, 17 let

 

 

  Další články o letních táborech

Hlavní náplní tábora byla turistika
,

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!