fbpx

Lovecká sezóna

V prvom rade vám chcem oznámiť ako dopadli moje prvé testy, ktoré som spomínala v minulom blogu. Z angličtiny som získala plný počet, z ľahkej matematiky 35/42 a z tej ťažkej 18/20. Podľa mňa som dopadla celkom úspešne. Taktiež sme ešte písali sloh z angličtiny, v ktorom som dosiahla skóre 78/99.

Hokejové tréningy máme raz za týždeň, ale tréner rozmýšľala o pridaní ďalšieho dňa. Zabezpečili mi celú výstroj, okrem korčúľ. Dievčatá sú tu veľmi milé a tréner rozpráva plynule po anglicky, takže aspoň mám prehľad čo robíme. Už mám spravenú licenciu, čo znamená, že môžem za nich hrávať zápasy. Zatiaľ neviem kedy, ale v lige máme päť ďalších tímov.

Orientation meeting

V polovici mesiaca sme mali druhý orientation camp, ale iba s mojím districtom. Bolo nás tam iba desať, teda pôvodne nás málo byť 11, ale jeden chalan ochorel. V sobotu sme prišli do mesta Partaharju, ktoré je známe hlavne organizovaním rôznych táborov. Hrali sme hry, išli do sauny (aké nečakané) a rozprávali si zážitky z prvého mesiaca. V nedeľu sme sa zase pobrali domov. Bolo to skvelé odreagovanie a hlavne príležitosť spoznať ostatných študentov. Aspoň som zistila, že najbližší výmenný študent býva v Kuopio, čo je hodinu a pol cesty. Máme v pláne niečo podniknúť cez jesenné prázdniny, ale nemám ani poňatia, či sa budeme vedieť dohodnúť.

 

Národný park

Jeden víkend ma moji host rodičia zobrali na výlet do blízkeho národného parku. Išli sme iba na krátky okruh, pretože som sa potrebovala učiť na záverečné testy. Naša trasa viedla cez najnižší a najvyšší bod celého národného parku. Príroda bola úplne iná ako máme na Slovensku. Vyzeralo to tam skvelo. A ešte nám aj počasie vyšlo. Na druhý deň sme išli na ryby. Ich kamarát má chatu hneď pri jazere, tak sme museli využiť posledné pekné dni, keďže zima sa blíži.

Další články od Charlotte

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!