Ani sa nezdá, že je tomu už niečo vyše roka, čo našu domácnosť opustila posledná výmenná študentka Emma zo Spojených štátov. Pred ňou u nás po tri mesiace pobudli Bruna z Brazílie a Luis pochádzajúci z Mexika. Stále, aj dnes sa nám často v mnohých situáciách vynárajú spomienky na spoločné zážitky so zahraničnými študentmi, ktorých bolo neúrekom.

Keďže išlo o našu prvú výmenu, spočiatku sme mali mierne obavy týkajúce sa napr. jazykovej bariéry, no boli sme plní očakávaní. Časom sa nám však vďaka ľudskému prístupu, humoru a tolerancii podarilo preklenúť tie drobné kultúrne rozdiely a sme presvedčení, že študenti sa v našej rodine rýchlo aklimatizovali a cítili sa ako doma. Čas, ktorý sme spoločne strávili či už pri rôznych aktivitách alebo v pohodlí domova, bezpochyby viedol k vzájomnému obohateniu a vytvoreniu priateľstva.

O vtipné momenty nebola núdza napr. vo Vysokých Tatrách, kde Luisa očaril pohľad na hmlu, ktorú videl po prvýkrát v živote. S ním sa nám spájajú aj spomienky na Vianočné sviatky, ktoré u nás prežil. Podieľal sa na zdobení stromčeka a veľmi chválil štedrú večeru, konkrétne opekance s makom a kapustnicu. Mal totiž veľmi rád jedlá  z kyslej kapusty, klobásu a všetko, čo obsahovalo mak.

Bruna sa zase pochopiteľne na Slovensku  stretla premiérovo so snehom  a veľmi sa jej páčil. Dokonca sa naučila obstojne lyžovať. Taktiež ju neskutočne očaril výlet na Oravskom hrade, kam sme ju vzali počas zimnej lyžovačky na Orave.

Emma bola unesená krásou nášho mesta- Košíc, ktoré mali v tom čase zároveň štatút Európskeho hlavného mesta kultúry. Emme v USA určite chýba  naša mestská hromadná doprava, veľmi ju oceňovala, pretože v rodnej krajine sa bez auta  nemôže  nikam sama pohnúť. My sme si na oplátku utvorili presnejší obraz o Mexiku, Brazílii a USA z ich detailného  rozprávania o ich krajine.

Veríme, že Luis, Bruna a Emma, ktorých sme si obľúbili nielen my, ako jedna z ich hosťovských rodín, ale aj naši príbuzní, mnohí známi, ich slovenskí spolužiaci z gymnázia a široké okolie, sa tu cítili ako doma a vnímajú skúsenosť výmeny rovnako pozitívne ako my.

Další články od hostitelských rodin

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!