Daniela Patricia SANCHEZ GUILLEN, šestnáctiletá dívenka z Peru, která nás s úsměvem na rtech učila trpělivě vyslovovat celé její jméno. Moc nám to nešlo, tak jsme ji říkali prostě Danielo. Získala si nás svým úsměvem a kladným přístupem ke všemu, s čím se u nás postupně seznamovala. Přece jenom dvanáctimilionové město Lima, odkud pocházela, bylo něco jiného než Ostrava.  Také její skutečná rodina žila jiným způsobem než české hostitelské rodiny.

Zatímco v Peru jezdila na výlety autem. Tady ji sportovně založené rodiny braly na výlety pěšky i na kole. Výšlapy na Lysou Horu, nejvyšší vrchol Moravskoslezského kraje, byly možná ze začátku pro ni skutečným šokem, ale nikdy nedala najevo nespokojenost. Ba naopak, brala to jako novou životní zkušenost. Stejně tak několika kilometrové vyjížďky na kole nebo každodenní procházky.

Velmi rychle si zvykla a toužila stále více poznávat naši zemi. Projevilo se to i tím, jak rychle dokázala zvládnout český jazyk, aby nám mohla být blíže. Na druhou stranu jsme si sami začali uvědomovat věci, které jsme kolem sebe pořádně neviděli, ale ona z nich byla nadšená – fungující hromadná doprava, relativní bezpečí na ulicích, možnost sportování. Její nadšení pro tuto zem bylo tak nakažlivé, že si toho všimla i média. Daniela vystupovala v televizi, dělala velký rozhovor pro pořad Koktejl Českého rozhlasu, povídala si se známou youtuberkou. Poslední týdny před svým odjezdem už přemýšlela jenom nad tím, co může udělat proto, aby se tady mohla jednou vrátit.  Třeba studovat vysokou školu. Moc bychom jí to přáli a doufáme, že ji ještě někdy uvidíme 🙂

Další články od hostitelských rodin

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!