fbpx

Na začiatku leta som bol s Rotary v kempe ROTARY 2019 – SPORTS AND CULTURE v Nemecku. Už od prvého momentu, čo sme tábor objednali som sa doňho tešil a mal som vysoké očakávania a ciele. Čakal som niečo špeciálne a veľké, chcel som sa priučiť jazyku a spoznať ľudí všetkých krajín. Už v prvých dňoch boli moje očakávania prekonané a po príchode domov som si nevedel tábor vynachváliť.

Táborovému programu sa skrátka nedá nič vytknúť. Aj napriek jeho striktnosti a presnému rozpisu sme mali veľa voľného času, ktorý sme si mohli naplno užiť. Najväčšou časťou programu bola naša cyklistická túra, ktorú sme absolvovali prvý týždeň. Dokopy sme prešli 260 km a všetko dobre dopadlo (teda až na prvý deň kedy sme stratili polku tábora a potom neskôr na jeden zlomený prst). Cez deň sme cestovali a v noci sme spali v stanoch. Lepšiu alternatívu by som si ani nemohol však predstaviť. Počas celého výletu sa náš hlavný ”sprievodca” Henning Ahlers snažil vždy vyjsť v ústrety a postarať sa o náš komfort a program a lepšieho človeka by som na jeho miesto asi nenašiel.

Po našej túre sme sa vrátili do Hosťovských rodín. Táborový program pre nás však neskončil a každý deň sme mali vždy niečo nové na program. Či už to bola jazda na lodi v Hamburgu (kde sme navštívili aj neskutočné múzeum miniatúr a ZOO), návšteva Herkulesových vodných hier (hrad, z ktorého tiekla voda), alebo návšteva mesta ”Bremen” so zaujímavými prehliadkami.

 

Posledné dva dni sme strávili ako cirkusanti, priúčajúci sa remeslu v Garbsenskom cirkuse. Naučili sme sa veľmi veľa vecí ako napríklad jazda na jednokolke, trapézy, alebo žonglovanie.

K mojej hosťovskej rodine sa dá povedať len to,že som s nimi vychádzal veľmi dobre a moc sa mi u nich páčilo. (Hahne rodina, veľmi príjemní a milí ľudia)

Sumarizácia:

Tento výlet bol môj prvý s Rotary, a musím povedať, že aj napriek vysokým očakávaniam ma to príjemne prekvapil a prekonal všetky moje očakávania. Úžasní ľudia, prostredie a program uistili to, že som sa cítil ako doma a zároveň niekde inde. Pre mňa to bol vážne neskutočný zážitok, ktorý nasadil laťku veľmi vysoko a teším sa na ďalšie roky s Rotary.

Martin Pecko, vyslaný Rotary klubem Martin

 

Další články o letních táborech

Hlavní náplní tábora byla turistika
,

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý

Účastníci kempu
,

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který

S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život.

Street-food večeře
,

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili

Lariano Trekking
,

Lariano Trekking Camp

Na začátku července…

Ice to Lake Camp aneb prázdniny ve Švýcarsku a Lichtenštejnsku
,

Od ledovce k jezeru

Prví část kempu se soustředila na „hands-on“ aktivity. Náplní byla pomoc horským farmářům s údržbou

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!