Na začiatku leta som bol s Rotary v kempe ROTARY 2019 – SPORTS AND CULTURE v Nemecku. Už od prvého momentu, čo sme tábor objednali som sa doňho tešil a mal som vysoké očakávania a ciele. Čakal som niečo špeciálne a veľké, chcel som sa priučiť jazyku a spoznať ľudí všetkých krajín. Už v prvých dňoch boli moje očakávania prekonané a po príchode domov som si nevedel tábor vynachváliť.

Táborovému programu sa skrátka nedá nič vytknúť. Aj napriek jeho striktnosti a presnému rozpisu sme mali veľa voľného času, ktorý sme si mohli naplno užiť. Najväčšou časťou programu bola naša cyklistická túra, ktorú sme absolvovali prvý týždeň. Dokopy sme prešli 260 km a všetko dobre dopadlo (teda až na prvý deň kedy sme stratili polku tábora a potom neskôr na jeden zlomený prst). Cez deň sme cestovali a v noci sme spali v stanoch. Lepšiu alternatívu by som si ani nemohol však predstaviť. Počas celého výletu sa náš hlavný ”sprievodca” Henning Ahlers snažil vždy vyjsť v ústrety a postarať sa o náš komfort a program a lepšieho človeka by som na jeho miesto asi nenašiel.

Po našej túre sme sa vrátili do Hosťovských rodín. Táborový program pre nás však neskončil a každý deň sme mali vždy niečo nové na program. Či už to bola jazda na lodi v Hamburgu (kde sme navštívili aj neskutočné múzeum miniatúr a ZOO), návšteva Herkulesových vodných hier (hrad, z ktorého tiekla voda), alebo návšteva mesta ”Bremen” so zaujímavými prehliadkami.

 

Posledné dva dni sme strávili ako cirkusanti, priúčajúci sa remeslu v Garbsenskom cirkuse. Naučili sme sa veľmi veľa vecí ako napríklad jazda na jednokolke, trapézy, alebo žonglovanie.

K mojej hosťovskej rodine sa dá povedať len to,že som s nimi vychádzal veľmi dobre a moc sa mi u nich páčilo. (Hahne rodina, veľmi príjemní a milí ľudia)

Sumarizácia:

Tento výlet bol môj prvý s Rotary, a musím povedať, že aj napriek vysokým očakávaniam ma to príjemne prekvapil a prekonal všetky moje očakávania. Úžasní ľudia, prostredie a program uistili to, že som sa cítil ako doma a zároveň niekde inde. Pre mňa to bol vážne neskutočný zážitok, ktorý nasadil laťku veľmi vysoko a teším sa na ďalšie roky s Rotary.

Martin Pecko, vyslaný Rotary klubem Martin

 

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!