Moja výmena začala na letisku v Mineapolise, bola som neskutočne vystresovaná a takmer som sa zosypala tam. Keď som uvidela svoju host rodinu, ukludnila som sa a bola rada, že už niesom sama. Po príjazde domov som zaspala okamžite.

Na druhý deň som vstala a už ma čakali povinnosti čo sa týka klubu a školy. Na ďalší deň mi začínali tréningy. Každé ráno a vždy po škole ale plávanie si to vyžaduje všetko alebo nič. Veď sme prekonali rekord školy takže to stalo zato. Futbalové ihrisko sa stalo mojim domov môj host otec bol had coach takže som o to viac milovala nás tým a vrieskala môjho brata meno vždy keď urobil touch down.

Milovala som hry a milovala som šport vo všeobecnom smere. Moja prvá rodina boli úžasný ľudia ktorý ma milovali a začlenili do rodiny no a potom prišiel čas sa odsťahovať do ďalšej rodiny. Bolo to ťažké ale zvládla som to. Začala basketbalová sezóna a ja som si našla kamarátky na cely život – moju ďalšiu rodinu, môj tým. Basketbal urobil môj výmenný pobyt nezabudnuteľný.

V škole som nemala zle známky, na obedoch som sedela s najlepšími ľuďmi a mala som skvelú host rodinu, nič mi nechýbalo. No potom prišlo zranenie ale tak to býva ak robíš niečo naplno. No moja rodina mi pomohla a hrala som ďalej. S druhou rodinou som si urobila neskutočný vzťah, za ktorý som vďačná. Prišiel čas posunúť sa do ďalšej rodiny. Plakala som týždeň, lebo som sa chcela vrátiť, no nakoniec až teraz si uvedomujem ako ma oni prijali od začiatku. Nikdy by som nepovedala ako tri rozličné rodiny vedia tak prírast k srdcu a za koľko im budem vďačná. Môj rok bol skvelý lebo som si našla rodinu.

Další články od Moniky

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!