fbpx

Často kladené otázky

 
Jak se mohu stát výměnným studentem?

Vyplňte předběžnou přihlášku na tomto webu a my se s Vámi spojíme, nebo se můžete obrátit na místně příslušný Rotary klub..

Je nutné, aby rodiče byli členy Rotary klubu?

Není, roční výměny se může zúčastnit jak dítě rotariánů, tak nerotariánů.

Proč se program jmenuje "roční výměnný pobyt"?

Jedná se o pobyt v zahraničí po dobu jednoho roku, v rámci něhož si Rotary distrikty vzájemně “vymění” zúčastněné studenty

Budou moji rodiče muset hostit studenta?

Obvykle výměnný program probíhá tak, že rodina vyslaného studenta zajišťuje alespoň po část roku ubytování studentovi přijíždějícímu. Další možností je, že rodina pomáhá místnímu Rotary klubu, který je v rámci principů vzájemnosti odpovědný za ubytování příchozího studenta, najít v rámci okruhu svých příbuzných nebo přátel jinou vhodnou hostitelskou rodinu.

Musím znát cizí jazyk?

Jedním z předpokladů pro úspěšnou výměnu je mimo jiné zvládnutí školních povinností. Pokud student vyjíždí do anglicky mluvící země, je očekávána alespoň mírně pokročilá znalost angličtiny. Pokud má zájem vyjet do země, kde je hlavní komunikační jazyk jiný, musí mít alespoň zájem a předpoklady se danou řeč naučit. Výměna je sice především výměnou kulturní, ale jazyk je stěžejním prostředkem, aby byla úspěšná.

V kolika hostitelských rodinách budu bydlet?

Studenti zpravidla bydlí ve dvou až čtyřech rodinách ve stejné lokalitě, čili například navštěvovaná škola se po dobu výměny nemění. Díky tomuto systému má účastník možnost důsledněji poznat kulturu země z více perspektiv. Větší počet hostitelských rodin také studentovi nabízí větší rozpětí aktivit.

Musí mít student k dispozici vlastní pokoj?

Nemusí. Pokoj může sdílet i s osobou stejného pohlaví a přibližně stejného věku. 

Mohu během výměnného pobytu cestovat?

Studenti mohou během svého pobytu cestovat pouze s Rotary, hostitelskou rodinou nebo v rámci výletů organizovaných distriktem. Nesmí cestovat bez vědomí a povolení hostitelského distriktu.

Co je na roční výměně v rámci výměnného programu Rotary International tak výjimečného?

Rotary International je mezinárodní nezisková organizace, na jejímž chodu se se podílí 1 200 000 rotariánů po celém světě, většina z nich jako dobrovolníci. Díky tomuto je možné roční výměnu nejen realizovat za velmi nízkou cenu, ale především v nejbezpečnějším a nejvlídnějším prostředí. Student je totiž vždy hostem místního Rotary klubu, který o něj po celý rok pečuje a pomáhá mu, zajišťuje pro studenta školu a hostitelské rodiny. Členové Rotary klubů si taktéž zakládají na tom, aby pobyt byl co nejkvalitnějším a naprosto nezapomenutelným zážitkem jak pro samotné studenty a hostitelské rodiny, tak i pro ostatní zúčastněné.

Nepřehlédněte

Nejnovější příspěvky

Archivy

Rubriky

Subscribe

Pin It on Pinterest

Share This