Takže trošku menim štýl písania a budem písať asi každé dva týždne lebo tie posledné články neboli úplne Top. Teraz zhrniem môj 7. a 8. týždeň pobytu. Čo sa týka 7. týždňa tak v pondelok som mal Rotary míting v mojom klube. Bola to viacmenej taká párty mali sme program, večeru. Tento večer bol plný zábavy tým že to bola párty kvôli Moon festivalu. Moon festival je veľmi známy v Číne a v Taiwane. Mali sme program, spievalo sa tancovalo sa. O to výnimočnejší bol ten večer lebo prišla návšteva, rotariani z Japonska. Medzi programami sme boli vyhlásení a dostali sme vreckové. Porozprávali sme sa s Rotariánmi z nášho klubu a aj s rotarianmi z Japonska. Po večeri sme sa rozlúčili a išli sme domov.

V utorok sme mali Čínštinu, potom školu a večer som išiel s kamarátom do Night Marketu lebo v stredu sme nemali školu kvôli oslavám. V stredu som išiel na obed s mamou ku jej rodine. Obed bol vynikajúci, porozprávali sme sa a išli sme naspäť domov. Keď sme sa vrátili tak som sa už len učil a večer som volal s kamarátmi. Vo štvrtok ráno som znova vstával na čínštinu a bola to naša posledná hodina so starou triedou pretože ďalší utorok sme hodinu nemali kvôli štátnemu sviatku a vo štvrtok sme mali testy z čínštiny po ktorých nás rozdeľovali do skupín. Po čínštine sme išli všetci výmenní študenti spolu na obed. Poobede som sa musel vrátiť do školy kde som strávil 4 h. Po škole som išiel domov aby som sa mohol učiť. Učil som sa do večera potom som si išiel ľahnúť unavený. V piatok v škole sme odovzdávali uniformy lebo nám na ne tlačili študentské ID číslo.

Po škole som išiel k rodičom do obchodu odniesť si veci a potom som sa stretol s kamarátkou a išli sme sa najesť. Najedli sme sa porozprávali sme sa a museli sme ísť domov lebo máme večierku ktorú musíme dodržiavať. V sobotu sme mali beh 5 km. Počasie bolo celkom v pohode síce bolo pod mrakom ale teplo. Potom keď sme začali bežať tak začalo silno pršať a fúkať. Keď sme dobehli tak sme počkali kým nám dajú medajle a nejaké ceny čo boli sľúbené. Boli sme spotení, pršalo a fúkal tak prvý krát mi bola zima. Keď sa to konečne skončilo tak sme sa všetci výmeny študenti ktorí sa zúčastnili na tomto behu stretli a išli sme sa niekde spolu najesť. Po príchode domov som sa porozprával s rodičmi ukázal som im ceny a išiel som sa osprchovať.

V nedeľu som si pospal a poobede som išiel s kamarátom sa najesť a potom sme išli sa stretnúť s ostatnými výmenymi študentmi. Ďalší týždeň som mal voľno pondelok, utorok, streda, štvrtok a do školy som išiel iba v piatok. V pondelok som išiel s výmennými študentmi na pláž. Bolo to super ale dosť ďaleko. Ja som to mal hodinu cesty na miesto kde sme sa mali stretnúť a odtiaľ dalších 45 minút autobusom, ale stalo to za to. Bol to zážitok lebo som sa prvý krát kúpal v oceáne. Čo sa týka zabaví tak o tu bolo postarané tým že nás bolo okolo 20 alebo 30 výmenných študentov. Na pláži sme strávili celý deň. Keď sme sa vracali naspäť večer tak doprava bola katastrofa. Asi len hodinu a pól som išiel autobusom na metro. Metrom som sa dopravil do obchodu rodičov a išli sme na večeru a domov. Doma som rodičom ukázal fotky, porozprával zážitky a išiel som spať.

Další články od Matúše

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!