Ahojte dnešný článok bude o mojom 4. týždni. Takze tentoff týždeň začal klasicky ťažkým pondelkom. Cely týždeň (od pondelku do piatku) bol o tom istom. Ráno cesta do školy, škola od 8:00 do 17:00 a naspäť cesta domov a večerné učenie. To bolo pondelok, streda a piatok. Utorok a štvrtok doobeda som mal čínštinu a po čínštine naspäť do školy. Utorok bol trosku iný. Určite chcete vedieť prečo 😃. No trochu sa za to aj hanbím ale teraz mám z toho srandu (v tej chvíli mi to nebolo všetko jedno). Takze klasicky išiel som metrom. Na danej zastávke som vystúpil. Všetko bolo v poriadku až kým som nevyšiel zo stanice iným Exitom ako som mal. Prvy krát keď som išiel na čínštinu som šiel správnym exitom. No teraz iným a keď som vyšiel tak som sa cítil ako v inej dimenzí, v inom svete. Normálne som bol stratený. Hneď som volal kamarátom čo boli už na čínštine nech mi pošlú spolu svoju lokalizáciu. Aj tak nepomohlo lebo som nevedel ktorým smerom mám ísť. Takze som musel nájsť najbližšiu stanicu metra a už sa dáko vynavigovať do školy čínštiny. Všetko som nakoniec zvládol aj keď som meškal 20 minút. Zasmiali sme sa ale prežil som.

Štvrtok bol pre mňa zatiaľ najväčší deň. Vo štvrtok som bol na večeri s host mamou a rotary členmi. Bolo tam veľa veľa žien a asi len štyria chlapi sme tam boli ale najedli sme sa a porozprávali čiže bolo dobre. Potom sme sa vrátili do obchodu a išli sme na hokej. Mal som svoj prvý hokejový tréning. Bol som neskutočne šťastný. Výstroj mi požičali ale korčule boli trochu problém. Ja mám veľkosť korčúľ 12 no teraz som mal požičané iba 10tky. Prsty som mal zohnutá najviac ako sa dalo ale prežil som to aj keď posledných 15 minút som myslel že to už nezvládnem. Tréning bol dosť neskoro. Začali sme o 23:00 a skončili o 0:15. Domov som prídel o 1:20 a spať som išiel asi o 1:45. Ráno som vstával o 6:30 čiže som bol nevyspatý ale aj tak to stalo za to.

Piatok zase škola a po škole večera s mamou. Z večere som mal ísť za výmennými študentmi ale už bolo celkom dosť hodín a neoplatilo by sa mi to tak som išiel naspäť do obchodu. Z obchodu som išiel sám metrom domov lebo sa mi nechcelo byť už v obchode lebo som bol unavený. V sobotu ráno sme vstávali skoro lebo bol nejaký  charitatívny “beh” alebo ako to mám nazvať a môj rotary klub bol sponzor. Potom som ich opustil a išiel som si za svojimi plánmi, za výmennými študentmi. Išli sme navštíviť pekné miesto TAMSUI, a rozhodli sme sa že ideme na časť ostrova nazývanú BALI. Išli sme loďkou cez rieku. Čo to sme pochodili, pofotili, prerozprávanú a išli sme naspäť do Tamsui. Tam sme tiež niečo navštívili. Keď sme už nemali čo robiť tak sme išli naspäť do Taipei. Bola to sranda. Milujem dni s výmennými študentmi. Oni pokračovali do Night Marketu, no ja som nemohol lebo v ten večer som išiel ku jedným známym mojich rodičov ( sú mladý a tiež rotariáni) lebo rodičia išli na dovolenku. Takže som tu do štvrtku…

Další články od Matúše

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!