Čo sa týka príchodu tak bolo to niečo neskutočné. No predtým predchádzal odchod a lúčenie sa s kamarátmi a rodinou bolo to veľmi ťažké ale dáko som to zvládnuť musel. Cestou na letisko do Viedne som rozmýšľal ako to celé bude prebiehať na Taiwane lebo som nemal žiadnu predstavu o tom ako to tam vyzerá ako to funguje aké majú zvyky, tradície. Odlietal som z Viedne prestup som mal v Dubaji. Let trval približne 5,5 h . Keď som nastúpil do lietadla vo Viedni čistou náhodou som sedel vedľa dvoch Slovákov, Ktorí mali tiež prestup v Dubaji ale pokračovali do Číny. Letel som najväčším lietadlom a to dvojposchodovým airbusom A380. Po príchode do Dubaja som prešiel kontrolou a mal som veľké šťastie že som sa nemusel premiestňovať z terminálu na iný terminál pristál som na jednom termínále a z toho istého som aj odlietal. Na letisku v Dubaji som sa stretol s inou výmenou študentkou ktorá išla z Prahy a pokračovali sme spolu do Taipei. Let trval asi 8 h. Chvíľu som si pospal pozrel som dáke filmy a zrazu sme pristávali. Na letisku v Taipei sme prešli kontrolou išli sme si vyzdvihnúť batožinu a prišli sme ku výstupným dverám. To čo ma čakalo za tými dverami by ma ani vo sne nenapadlo. Čakal som že ma príde zobrať rodina s dajakým transparentom “Welcome Matúš” Ale mňa neprišla vyzdvihnúť a privítať rodina ale prišiel rovno celý môj Rotary Club. Bolo to niečo neskutočné fakt som to nečakal.

Bol to super zážitok. Čakal som že rovno pôjdeme domov nech sa trocha aklimatizujem Ale my sme išli rovno na uvítaciu večeru. Večera bola neskutočná toľko nového jedla som ešte naraz neskúšal. Najväčší zážitok pre mňa bolo že som sa musel rýchlo naučiť jesť čínskymi paličkami inak by som bol hladný😀  (Ale nie mal som pripravený príbor). Toho jedla bolo tak veľa že na druhý deň som bol stále plný 😀.  To je asi tak všetko z prvého dňa. Ďalší deň som išiel s rodinou do ich cyklistického obchodu, odtiaľ sme išli na bicykloch sa previezť trocha po Taipei aby mi ukázali dáke pamiatky.

 

Další články od Matúše

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!