fbpx

Poslední víkend v květnu se v Melbourne uskutečnila Rotary International Convention a já měla možnost u toho být. Rotex z našeho hostitelského distriktu nám všem jedenácti studentům naplánoval celý víkend v Melbourne, jehož součástí byla právě tato velká akce. Nejen že jsme se znovu viděli všichni výměnní studenti a s většinou jsme se museli rozloučit, také jsme mohli být součástí něčeho, co do konce života nezapomenu. V Melbourne bylo více než 20 tisíc Rotariánů z celého světa a my jsme měli možnost se s několika z nich pobavit. Všichni byli moc milí a ochotní.

Covention trvala několik dní a my měli tu čest být na jejím velkolepém zahájení. V sobotu jsme zavítali do Rod Laver Areny v Melbourne, kde se mimochodem také v lednu hrál tenisový turnaj Australian Open. Bylo tam celkem asi 250 lidí, kteří se příhlásili na to být tzv. Flag Barers všech vlajek států, ve kterých je Rotary zastoupeno. Přivítala nás samotná prezidentka Rotary International Jennifer Jones. Trénovali jsme nošení vlajek po celé aréně a už jsme měli husí kůži z toho, kolik lidí tam bude na opravdovém zahájení.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka
Tak zase příště...

Naše skupinka výměnných studentů v neděli ráno dorazila na místo konání v našich sakách plných odznáčků, a tak jsme hezky vyčnívali z davu. Rotariáni ze všech zemí se s námi fotili, bavili, vyptávali a my se cítili jako celebrity.

Každému byla náhodně přidělena vlajka nějakého státu a zahájení mohlo začít. Pro začátek Jennifer Jones pronesla pár slov a pak jsme šli na scénu my. Hrála hlasitá hudba a my jsme postupně vycházeli ze zákulisí s vlajkami státu, jejichž jméno bylo zrovna vyhlášeno. Když jsem viděla arénu plnou třinácti tisíc Rotariánů, měla jsem husí kůži a slzy v očích. Byla jsem neskutečně pyšná, že jsem Rotary výměnná studentka z Česka.

Po zahájení jsme chvilku zůstali na místech a mohli se podívat, jak jednotlivé přednášky budou vypadat. Vůbec to nebyla nuda, naopak. Všechno bylo záživné, nemohla jsem uvěřit, jak skvělé věci Rotariáni dělají. Dokonce tam byla hudební skupina, která všechny rozezpívala a roztancovala.

S medailemi...
S Olyvií Mamae - nerozlučná dvojka
Tak zase příště...

Také jsme se podívali do tzv. House Of Friendship, kde byly jednotlivé stánky různých Rotary klubů, projektů, jídla, suvenýrů, hudby a mnoho dalšího.

Také jsem měla možnost potkat se s guvernérem našeho česko – slovenského distriktu 2240 Georgem Podzimkem.

Tento zážitek byl pro mě určitě jedním z nejsilnějších za celý rok a potvrdilo se mi, jak je Rotary důležité a přátelské. Každému bych přála toto zažít.

Linda Vítová, outbound 2022/23, RC Hradec Králové →  Rotary distrikt 9790, Austrálie

 

Další články o dlouhodobých výměnách

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!