Hned první víkend v Kanadě jsem měla svůj první “Orientation Meeting” s ostatními výměnnými studenty. Z midlandu trvá cesta do Algonquinu asi 2 hodiny. Ani ne tak do samotného Algonguinu jako do naší první zastávky. Algonqin je totiž obrovský národní park a my jsme začínali na jeho okraji v Algonquin outfiters. První den byl spíše seznamovací, protože se kempování účastnili inboundi a reboundi z distriktu 7010 a 7070. Zkoušeli jsme jízdu na kánoi, prošli jsme znovu pravidla výměny a udělali si táborák.
První noc jsme strávili v Tent Cabins, velkých stanech s asi 5 postelemi. I přes to, že to měla být ta nejpohodlnější možnost, spalo se mi tam nejhůř, protože byla hrozná zima. V pátek jsme se sbalili do obrovských batohů po dvou, kdy každý měl svůj voděodolný vak, ve kterém měl spacák, potřebné oblečení a stan pro 3. Po té jsme v kánoích vyrazili na cestu. Po asi hodině pádlování nás čekala malá portage, přenesení kánoe a batohu přes souš na další jezero. Vše proběhlo hladce a naše švédsko-francouzko-česká posádka mohla pokračovat dále.
Jelikož na jednom kempovacím místě může být pouze 9 lidí, museli jsme se rozdělit. Inboundky samozřejmě dostaly tu nejlepší camping site 🙂 Teď přichází ta nejvtipnější část. Spát ve stanech by nebyl úplný problém, ale jelikož jsem byli opravdu v divočině, vodu na pití jsme brali z jezera (tu jsme pak buď filtrovali nebo do lahve hodili takové malé prášky které vodu vyčistili), jídlo jsme museli věšet před zvířaty na strom a používali jsme Thunder box(pro odvážnější na poslední fotce). Další den jsme se naučili převrátit kánoe a někteří z nás zkusili cliff diving. Bohužel jeden z rotariánů skočil na špatné místo a poranil si nohu, takže ho museli převézt do nemocnice. Zbytek dne se podle toho pak odvíjel. Nakonec když se všichni vrátili jsme jako každý den udělali táborák. V neděli, tedy poslední den už jsme se jen pobalili a vrátili se zpět.
Na konec takové malé zvířecí okénko: ne, opravdového medvěda jsem naštěstí nepotkala, ale za to jsem viděla bald eagla a viděla, a hlavně slyšela loons-malé kachničky které zní jako vytí vlků (Kanaďani je milují, mají je i na dolaru).