fbpx

Během letošního srpna jsem vyrazil na můj druhý letní tábor s Rotary International. Tentokrát jsem si jako cílovou destinaci zvolil belgické Flandry, konkrétně pak město Antverpy. Tento kemp jsem si vybral, protože nabízel příležitost poznat spoustu historických měst na severu Belgie a zároveň jsem měl možnost poznat spoustu nových lidí, jelikož tento kemp organizuje 17 různých Rotary klubů z okolí Antverp, což si myslím, že ho dělá unikátním.

Má cesta započala letem z Prahy do Bruselu, odkud jsem se vlakem přesunul do města diamantů – Antverp. Na rozdíl od mého prvního tábora jsme tentokrát nebydleli v rodinách, ale společně se všemi účastníky v hotelu uprostřed Antverp. Po příjezdu proběhlo krátké seznámení a společná večeře s hlavními organizátory.

 

Flanders Summer camp_Jachym Hama (2)
Flanders Summer camp_Jachym Hama (5)
Flanders Summer camp_Jachym Hama (3)

První dny byly zaměřené na stmelování kolektivu a poznávání města. Navštívili jsme hlavní katedrálu, Plantinovo muzeum tiskařství, Rubensův dům a ochutnali spoustu místních specialit. Běhen jednoho z večerů proběhl i kuchařský kurz zaměřený na belgické hranolky, vafle či mušle.

Z města do města 

V následujících dnech jsme podnikli několik výletů do přilehlých měst. Navštívili jsme Bruggy, kterým se přezdívá Benátky severu, ve kterých je také Bruggská madona od Michelangela. Město Gent, malebné město s kanály a gotickým Gentským oltářem od Jana van Eycka. Nemohla chybět také prohlídka jednoho z tisíce belgických pivovarů s ochutnávkou.

Užili jsme si i sportovní aktivity jako lezení či jízdu na kajacích. Ve městě Mechelen jsme pomohli místnímu Rotaractu s úklidem městských kanálů. A v městečku Kappelen jsme navštívili botanickou zahradu a pozůstatky opevnění z první světové války.

Flanders Summer camp_Jachym Hama (1)

Tento kemp byl naprosto fantastický a organizace byla bezchybná. Bylo skvělé trávit každý večer s jinými Rotary Kluby a tím pádem poznávat další a další lidi. Všichni účastníci našeho kempu byli úžasní a z mnohých se stanou přátelé na celý život.

Už se moc těším na příští rok a na další kemp.

Jáchym Háma, 21 let, RC Karlovy Vary

 

Další články o letních táborech

 

Ticino Camp_Emma Hanzova (5)
,

Turistický, kulturní a sportovní kemp Ticino – Bellinzona

Začátkem srpna jsem se na 12 dní vydala za dobrodružstvím do švýcarského italsky mluvícího kantonu

Flanders Summer camp_Jachym Hama (4)
,

Léto v Belgii

Během letošního srpna jsem vyrazil na můj druhý letní tábor s Rotary International. Tentokrát jsem

E4E-Němeček (12)
,

Europe for Europe

V červenci od 10 do 28 jsem se zúčastnil projektu Europe for Europe, jejímž cílem bylo 20 zájemcům,

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!