Jak jsem už kdysi psala, během října tu jsou prázdniny, no mně začaly o necelé 2 týdny dříve, protože studenti v posledních 2 týdnech školy psali závěrečné testy.. Funguje to zády tak, že jeden den píše polovina školy testy, druhy den mají volno a to zase pise druhá polovina školy testy. Prostě se takhle střídají a jeden den mají volno, druhy den píší test. Vzhledem k tomu, že se mi tím teda výrazně prodloužil můj volný čas, tak jsem se stihla podívat na spoustu krásných a zajímavých míst, naučila jsem se zase nová thajská slova a fráze a zažila opět moc hezké chvíle.

Začneme postupně od prvního volného dne, což byl čtvrtek 19. září, to jsem zůstala doma a jen lenošila, uklidila jsem si pořádně pokoj a upekla buchtu, udělala jsem si takový ‘Denisa bydlenka’ den :D. Od pátku do neděle jsem se se svojí YEO učila thajsky a vyjela si na kola. V úterý 22.9. dopoledne za mnou přijela výměnná studentka, tak jsme spolu šly na výlet na Phra nakhon khiri, což je historický park s palácem, který nechal postavit jeden z mnoha králů kteří tu vládli (ne, nenapsala jsem to takhle proto, že bych si snad nepamatovala číslo, který tento král nesl:-) – se jmenem je to naštěstí jednodušší, protože vsichni králové z jedné dinastie se jmenují stejně) a tento palác se nachází na vysokém kopci, který jsme naštěstí nemusely šlapat, ale vyvezly jsme se takovou zajímavou lanovkou.

Ve středu se tedy konala již zmiňována přednáška, kde jsme si mohli vyzkoušet zasadit vlastní rostliny a mě, jakožto skvělého mluvčího posadili k registracim na přednášku.. on by to nebyl až takový problém, kdybych nemusela mluvit thajsky a kdyby se lidi nesnazili navazovat se mnou konverzaci. Vypadalo to nějak takhle: naučili mě, jak thajsky říct “tady se, prosím, zaregistrujte” to byla brnkačka, ale jakmile jsem tohle dořekla, tak se mě pokaždé začali ti lidi na něco ptát nebo si chtěli proste jen povídat a vzhledem k tomu, že mi to většinou znělo asi jako “ešemetenamela”, tak jsem skoro nikdy nerozuměla a tudíž neodpovídala a jen se usmívala, hah:-). Asi tolik k mým thai language skills a raději koukněte, jak nám šlo sázení semínek (Mamko ty na to nekoukej, protože se válím po zemi v tvých šatech🙈 Pardon, ale přísahám, že se jim nic nestalo a jsou stále jako nové! A na mou obranu, nevěděla jsem, že budem sázet rostlinky, takže jsem chtěla být hezky oblečená, no stejně mi to nevyšlo, protože mi na ty šaty navlíkli Rotary tričko😏)

Ve čtvrtek měla kamarádka ze školy narozeniny, takže až jim skončilo vyučování, tak jsme sli na jídlo, kde jsem na sebe vylila plnou skleničku vody s ledem, protože jsem se potřebovala osvěžit žejo… ne, samozřejmě to bylo omylem, jsem totiž prostě šikula. V pátek měla zase druhá kamarádka ze školy, které říkáme Pippi, narozeniny, a tak jsme se s další kamarádkou Fai dohodly, že jí upečeme dopoledne dort a odpoledne ji ho dáme (měly zrovna volný den ve škole). Tak se taky stalo, dort se nám moc povedl, akorát jsme u toho urvaly dvířka od trouby :-).. ale dort byl peckozní!

Další články od Denisy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!