10.10. začal náš skvělej první Rotary výlet na jih Thajska. Skupinka děcek, která bydlí víc na severu, což jsem i já, se vydala přes noc vlakem do Surat Thani, kde jsme se ráno setkali se zbytkem inboundů z jihu a dali jsme si společně snídani. Po jídle jsme se autobusem přepravili do mini-přístavu, kde jsme nasedli do 2 lodí a vydali se na jezero Chaio Lan Dam do našeho prvního “hotelu”. Proč jsem slovo hotel dala do závorek, vám vysvětlí fotka. Nebyl to hotel, ale chatky, které plavaly na vodní hladině a bylo to boží! Po cestě jsme měli opravdu nádherný výhled, všude krásné skalky, úžasně tyrkysová voda, sluníčko, no prostě nádhera! Vypadlo to přesně jako fotky, které se objevují v časopisech a lákají vás na exotickou dovolenou.

Hned, jak jsme dorazili, jsme naskákali všichni do vody, vzali si kajaky, šlapací loďky, nebo jsme se jen tak vyvalovali na záchranných vestách ve vodě (jo, měli jsme je mít oblečené, ale když jsme tak udělali, tak se vesta vysunula nahoru a hlava nám zajela dolů, takže jsme nic neviděli, no a tak jsme usoudili, že když si na ně sedneme, bude to mnohem pohodlnější a to taky bylo) u toho jsme si povídali, poslouchali hudbu, dělali kravinky a já jsem si přála, aby tyhle chvíle trvaly napořád. Miluju to, jak jsme všichni kamarádi, snažíme se pomáhat si, umíme si udělat srandu úplně ze všeho, ale když je potřeba zvážnět, není to žádný problém. Prostě se sešla parta úžasňáků z celého světa, která má společnej cíl – užit si na maximum svůj rok v týhle nádherný zemi!

Koupání

Výměnní studenti

Po obědě jsme měli program, který pro nás přichystali rotexačky, hráli jsme hry ve vodě i na souši a byla to velká zábava. Večer jsme se lodí jeli podívat na západ sluníčka a pak nás nechali, ať si děláme, co chceme, tak jsme si všichni vlezli do jedný chatky, hráli hry, povídali si a víc se tak poznávali. 

Druhý den ráno nás vyvezli lodí pozorovat východ slunce, kterej jsme stejně neviděli, takže jsme vstávali 5:30 úplně zbytečně:-) pak jsme se přesunuli na ostrov Koh Pha-ngan a při čekání na loď, nám rotariáni zkrátili volnou chvíli testem z thajštiny. Nebylo to pro mě těžké, teda až do okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že chtějí, abychom odpovědi psali v thajštině, naštěstí byli schovívavý a dovolili nám to napsat tak, jak se to vyslovuje, takže jsme nemuseli používat tu jejich super abecedu, akorát nám za to teda strhli body, když to nebylo napsané těmi jejich hieroglyfy😅. Každopádně v testu jsem uspěla, byla jsem přesně v polovině, což mně přišlo, jako dobrý výsledek, no moje YEO na to měla jiný názor, ze kterého já si teda nic moc nedělám, haha.

Po příjezdu na ostrov jsme se ubytovali, prošli si okolí hotelu, kde byla nádherná příroda, taky jsme si prošli město, kterého název si nepamatuju:-). Večer jsme se šli koupat do moře, před setměním se přesunuli do bazénu a tam jsme zůstali až do 10 do večera, dělali jsme blbinky, schazovali se z nafukovacího plameňáka a kruhů, no prostě jsme se vrátili do dob, kdy nám bylo 10 let a děsně jsme si to užili.

Na pláži

Výlet na lodi

Další den ráno jsme vyjeli šnorchlovat na seceret pláž, poblíž byl i malý útes, ze kterého jsme mohli skákat do vody a potápět se. Bylo naprosto nepopsatelné vidět všechny ty rybičky, korály, mořské ježky a kdoví co všechno, fakt totalni nádhera! Pak jsme dostali kokosovou vodu, vyvalili se do houpacich sítí nebo jen tak do písku a užívali si chvíli sluníčka. Po obědě jsme se přesunuli k jiné pláži, kde jsme po hodince strávené v moři nasedli na loď a vydali se na hluboké moře. Loď nám zastavila na ohraničeném místě, kde jsme mohli skákat do moře a kdo chtěl vzal si i šnorchl a mohl znovu koukat na ty barevné, okouzlující mořské živočichy. Teď když to píšu, tak pořád nevěřím tomu, co všechno jsem tam zažila, milionkrát děkuju mým rodičům, protože to jen díky nim je tohle celé realita!

Po návratu na hotel jsme se sbalili a lodí přejeli na ostrov Koh Tao. Dorazili jsme kolem 5, takže jsme jeli jen rychle do města koupit si nějáky ten suvenýr nebo něco na zub, na hotelu jsme se nevečeřeli a po jídle na nás čekal program od rotexaček, který byl tentokrat fakt sranda. Navlíkly nás do speciálního thajského uboru, který používají po sprchování a daly nám koupací čepice, takhle (tím myslím, jako blbečci:-) jsme běhali po pláži a museli jsme si to mezi sebou v týmu vyměňovat (fotky jsou děsně nekvalitní, protože byla už tma a hlavně jsme běhali, takže jsou rozmazané, ale věřte mi, vypadali jsme vtipně). Tým který vyhrál vymyslel úkol pro poražený tým, my jsme byli poražený tým a úkol zněl ‘2 lidi se půjdou teď v 8 večer, tak jak jsou, takže v oblečení, koupat do moře’ no hádejte kdo byl jeden z vyvolených, ano Deniska, takže jsem musela vleťet do moře v kraťasech a bílém tričku… no:-)). Po hrách nás rotariáni nechali, ať si děláme, co chceme, tak jsme si na pláži pustili písničky, tančili jsme, zpívali, přinesli si jídlo a zkrátka se bavili.

Další články od Denisy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!