Druhý týden za mnou a ještě spoustu dalších přede mnou.. Během tohoto týdne jsem šla do školy už konečně na dýl než 20 minut😄. Začnu asi tím nejdůležitějším a sice, že spolužáci i všichni ostatní jsou naprosto skvělí, moc hodní, milí a prostě fakt úžasní! Kupují mi jídlo, to proto:-).

Samozřejmě bych to nebyla já, kdybych si hned první den na obědě neušpinila uniformu.. no co, aspoň každý věděl, co jsem jedla:-). Chodím zatím do všech hodin se svojí třídou, ale později (nejspíš po prázdninách, které jsou tu během září) budu i s jinými třídami nebo ve vedlejší škole na hodinách, které jsem si sama zvolila a odpovídají tomu, co mě baví. Mají tu naprosto super předměty, například stolování, kde se učí, jak prostřít stůl, na co se která lžička/ vidlička/ nožík má použít atd. Další předmět, který se mi moc líbil by se dal nazvat, jako ‘volba povolání’, tam zase učitelka s dětmi probírala, co je baví, jací jsou a podle toho si potom přiřazovali povolání..

V hodinách anglického jazyka musím dávat pozor a zapojovat se. V úterý už jsem si dokonce napsala testík z angličtiny, který pro mě byl lehký, takže jsem dostala plný počet bodů (se musím pochválit, žejo), ale v hodinách, které jsou v thajstině a není to nic podobného, jako stolování, kde se mohu zapojit i přesto, že nerozumím, nedělám zatím nic.

Během úterního dne ve škole se za námi zastavil kluk z Itálie, který byl na výměně v Thajsku před 2 lety, takže jsme si hezky popovídali a dal mi nějaké cenné rady. Taky se zrovna konal ‘den jazyků’. Představili se nám tradice, jídlo a typické oblečení z těchto zemí: Anglie, USA, Francie, Čína, Japonsko. Jazyky z těchto zemí jsou na Benchama škole totiž vyučovány.

Výlet a nákupy

Abych to se školou zas nějak moc nepreháněla, tak jsem se ve středu vydala s Gayoon (rotariánka, která mě učí thajsky) na výlet do Chainatu za jejími kamarády. V 8 ráno jsme vyrazili (já, Gayoon a její manžel) a přijeli jsme kolem oběda, zašli jsme si do restaurace, následně jsme se setkali se všemi jejich kamarády, navštívili jsme několik přezdobených, jakože hezkých, jen prostě moc třpytivých, chrámů a přesunuli se k jenomu ze známých do baráčku, kde bylo spoustu jídla :-)) a zábavy.

Střihla jsem si karaoke s 66 letou, naprosto báječnou paní, snědla jsem všechno pomelo, které tam bylo, ochutnala jsem kokosovou vodu (mimochodem nechápu, co na tom všichni mají, mě to teda přišlo hnusné) a večer jsme se ubytovali v naprosto božích, barevných chajdalupkách (fotka je dole, tak se pokochej).

Ve čtvrtek jsme se teda vydali už jen s Gayoon a manželem do Bangkoku, kde jsme si prošli některá zajímavá místa a vydali se na letiště, kde jsme se rozloučili s další studentkou, která odjela také do Belgie na 1 školní rok, akorát ne přes Rotary, ale díky AFS.

V pátek jsem už zase šla do školy a po škole s kamarádkami na večeři a na nákupy🙈😄. Ne, že bych byla nějakej shopaholik, ale potřebovala jsem nové trička, protože se tu nemůžou nosit tílka a můj letní šatník je složený především z triček na ramínka, takže to byla vlastně spíš nutnost.

Sobotu jsem strávila s Gayoon přípravami na oslavu narozenin jejího syna, jeli jsme vyzvednout jídlo, jel s námi i on s jeho manželkou a malým asi 2,5 letým chlapečkem. Nasedli jsme do 8 místneho auta, kde mě hned zarazilo, že jsem v autě neviděla žádnou autosedačku pro malého.. říkám si no nic, asi jedeme jen kousek, tak to není potřeba.

No leda prd, jeli jsme tak 30 minut a během té doby malý prolezl celé auto, skákal po sedačkách, lezl za mnou a pak i na místo řidiče, kde si sedl tátovi na klín a “řídil” s ním.. No, myslím, že k tomu není potřeba nic dodávat, byla jsem vystresovaná snad za všechny pasažéry v autě, ale dobře jsme dojeli a chlapečkovi se nic nestalo🙈. Asi další normální věc, že dítě v autě dělá všechno, jen nesedí připoutané v sedačce😀.. V sobotu večer se tedy konala oslava a týden jsem zakončila projížďkou na kole po okolí Thayangu s host tátou.

Pápá, Deny ❤️

Další články od Denisy

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!