Na přelomu července a srpna jsem se zúčastnila skoro dvoutýdenního letního Rotary tábora v německém městě Brémy a jeho okolí. Po dlouhé a náročné cestě autobusem jsem se nejprve shledala se svoji hostitelskou rodinou, ve které jsem strávila část pobytu, a s kterou jsem si celou dobu výborně rozuměla. Druhá část pak probíhala společně s ostatními účastníky z Indie, Taiwanu, Belgie, Rumunska, Izraele nebo třeba Itálie v hotelech. 

Tématem tábora byl především vesmír a proto se i většina našich aktivit točila kolem něj. Navštívili jsme například koncern Airbus, který v Hamburku vyrábí letadla, jeho pobočka v Brémách se poté zabývá vesmírem a stavbou raket, nebo společnost OHB, která se věnuje výrobě satelitů. Nechybělo ani praktické seznámení s tématikou pomocí stavby a startu vlastní rakety ve SchoolLab na univerzitě v Brémách nebo návštěva planetária. 

Ne všechny aktivity byly čistě naučné, během tábora jsme měli možnost vyzkoušet si i různé sporty. Svoje orientační schopnosti jsme ověřili při geocashingu, trpělivost při golfu a strategii a práci v týmu jsme se snažili dokázat u Lasergame. Mimoto jsme si prohlédli města Brémy, Hamburk jejich přilehlé okolí nebo navštívili záchranný servis, který působí na pobřeží německého moře. Programem kempu nás provázeli členové různých Rotary a Rotaract klubů a Rotexu, kteří se o nás celou dobu výborně starali. Se všemi dalšími účastníky jsem se dobře rozuměla a doufám, že budu mít možnost se s nimi v budoucnu ještě setkat.  

Společná fotka všech účastníků v Brémách

Společná fotka všech účastníků v Brémách

Během těchto necelých dvou týdnu jsem měla možnost potkat lidi z různých koutů světa, poznat nové kultury (a to nejen tu německou, která je nám docela blízká, ale skrz účastníky z Asie třeba indickou nebo taiwanskou) a zlepšit svoje anglické i německé jazykové schopnosti, za což jsem Rotary klubům velmi vděčná. Propojováním mladých lidí z různých zemí a kultur a sbírání důležitých kontaktů považuji v dnešním světě za velmi důležité a jsem ráda, že díky Rotary takovou příležitost spousta mladých lidí má a aktivně využívá. 

Klára Odstrčilová, vyslaná Rotary klubem Brno

Další články o letních táborech

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!