Už v pondělí zače jeden z nejočekávanějších momentů mé výměny: PRVNÍ ŠKONÍ DEN. Je to významný okamžik nejen pro mě a mou rodinu, ale také pro mou novou školu, jelikož jsem úplně prvním výměnným studentem v jejích dějinách. Obě strany moc neví, co od toho mají očekávat, ale věřím, že vše půjde bez problémů.

Byla jsem se ve škole už podívat a všichni jsou moc milí. Nejen školní personál, ale i moji budoucí spolužáci, kteří jsou z mého příchodu velmi nadšení.

Školní rok tu začíná v březnu a končí v prosinci, takže nastupuju do 2. pololetí. Střední škola má 6 ročníků. Já nastoupím do pátého, abych mohla se stejnou třídou pokračovat i příští rok. Školu studenti opouští v 18ti letech, jelikož mají o jeden rok méně než my v ČR. Já budu ve třídě 5A Naturales. Ano, já budu chodit do třídy přírodních věd 😀 Bohužel to musím udělat, kvůli mé škole u nás. Taky tu nemají normální výuku tělocviku. Nevím, jak kluci, ale holky si můžou vybrat mezi volejbalem, moderní a sportovní gymnastikou. Lidi co mě znají si dokážou představit jak bych vypadala na hodinách gymnastiky.. 😀 (Pro ty co neví: strašně, nedotknu se ani špiček, takže volejbal byl jasná volba.)

A ano budu tu mít tři měsíce letních prázdnin vprosinci, lednu a v únoru. Roční období jsou tady obráceně než u nás. Celkově mám pocit, že je tu všechno naruby.

Další články od Adély

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!