fbpx

Bydlela jsem v Otter Rock nad oceánem a kousíček od pláže. Bylo to tak trošku turistické a během hezkých víkendů tam vždy bylo hodně aut a lidí. Byla tam totiž přírodní památka Devil’s punchbowl. Taková veliká díra v útesu. Plus Otter Rock je oblíbená surfařská lokalita.

Z kuchyně jsme měli úžasný výhled na oceán a maják v pozadí směrem na jih. V Otter Rock končila malá vyhlídková silnice Otter Loop, která vedla ze severu od Depoe Bay asi 6 kilometrů nad útesy s nádhernými výhledy až k nám. Na té jednosměrné silničce byla místa, kde často stavěla auta a lidé se tam dívali na velryby ve studené vodě nebo na vysoké útesy čnějící nad ní. Bylo tam také jedno větší parkovací místo, které na první pohled vypadalo jako všechna ta ostatní. Ale pouze několik místních vědělo, co se skrývá na konci úzké zarostlé pěšinky vedoucí dolů podél útesu.

Houpačka ze staré bójky u tree house

Provazochodci

Toto je tree house samotný

To tajemné místo…

Když člověk zaparkoval auto tak šel kousek lesem dolů po prudce se svažující cestičce. Pak vyšel na menší travnatou plochu která končila nad skálou nad oceánem. Bylo tam místo na ohniště a rozhodně jedno z nejkrásnějších míst pro koukání se na západ slunce a na velryby. A za dalšími stromy a vysokou trávou ještě kousek cesty dál byl strom a na něm stromový domek. V češtině ale ani nejde správně přeložit tree house a ten význam, jaký to má v angličtině. Byla tam houpačka udělaná ze staré bójky připevněna na starých lodních lanech. Když se na ní člověk zhoupnul, měl pocit že letí nad oceánem. S přáteli jsme tam mohli strávit hodiny o samotě dalekohled ruchu města a každodenního života. Bylo to the spot. Mnoho lidí nevědělo, kde to je. Bylo to takové to, že vás tam musí někdo vzít. Byla jsem tam mnohokrát s mnoha různými lidmi. Nejčastěji však s Charleen a Braylon, se kterými jsem tam byla i poprvé několik dní po mém příjezdu. A je to doteď jedna z mých nejkrásnějších vzpomínek na Oregon.

Punchbowl, o které jsem psala na začátku

Nejhezčí vzpomínky

Často jsme jeli do města pro DutchBros drink a pak k tree house, kde jsme byli až do noci. Později jsem tam vzala svoji host sestru Peyton, které o tomto místě nevěděla. Přistěhovali se sem totiž teprve před několika lety. Ale pak jsme tam spolu jezdily často jenom jako malý únik od všeho.

S kamarádkou Dani jsme si tam dělaly pikniky. Ve Freddies jsme nakoupily jídlo za peníze od Rotary a strávily jsme tam celé odpoledne. Na začátku června jsme tam dokonce potkaly malou skupinku provazochodců , kteří chodily nad útesy a oceánem. Skoro jsme to zkusily. To bylo, když jsem tam byla naposledy před mým odjezdem.
Často jsme také uvažovali, kdo ho postavil, ale to nikdo neví.

 

Julie VLADAŘOVÁ, Rotary klub Klatovy USA, distrikt 5510

 

 

Další články o dlouhodobých výměnách

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!