fbpx

Ahoj, já jsem Linda, je mi 17 a nemůžu uvěřit, že školní rok 2022/23 strávím v mojí vysněné zemi a tou je Austrálie!! Fakt Austrálie, taky to pořád nechápu 🙂 

Něco o mně

Už dlouho jsem věděla, že bych se na rok chtěla stát výměnnou studentkou a i v Rotary jsem měla jasno. Táta je taky členem a tak jsem během dětství potkávala spoustu výměnných studentů, kteří byli u nás v Česku a hrozně mě to lákalo. Teď si ten sen konečně plním a po minulém roce, kdy jsem byla přihlášená, ale kvůli covidu se všechno zrušilo, konečně můžu odletět a strašně moc si toho vážím!! 

Budu si psát tenhle blog, abych krásné momenty nezapomněla a za pár let měla na co vzpomínat. Můžete si se mnou moje vzpomínky a zážitky číst a třeba to někoho bude i inspirovat:)

Jedu tedy do Austrálie, do státu Nový Jižní Wales, do města Albury. Je to asi tři hodiny cesty autem od Melbourne, takže za mě úplně v pohodě:) Moje host rodina, u které budu alespoň pár měsíců bydlet je moc milá. Jsou starší a jejich děti už s nimi nebydlí. Byli na výletě v Praze a já měla možnost je potkat! Moc se na ně už těším!

Z našeho Rotary klubu Hradec Králové vyjede na rok pryč víc studentů a my jsme se za tu chvilku docela skamarádili, těším se, až si budeme za rok vyprávět naše zážitky!

Doufám, že si můj blog budete užívat stejně jako já! 😉

Mám vízum!

Včera, 27. července,  jsem dostala vízum! Takže i když to bylo posledních několik týdnů nepředstavitelný, tak fakt odletím. Letím už 6. srpna což je za týden, ale vůbec nemám zabaleno a nemám spoustu věcí protože už jsem vůbec nevěřila, že vízum dostanu včas. Nastaly různé komplikace, čekala jsem tak 5 týdnů a už jsem se bála, že budu muset měnit datum odletu… Naštěstí to ale dopadlo dobře a já fakt za týden letím!!!!

Ještě mi to nějak nedochází, že strávím celý rok na druhé straně světa, v cizí zemi, s cizími lidmi, ale doufám, že si to maximálně užiju a že se mi tam bude líbit! Už se nemůžu dočkat:)

Mojí host rodinu už jsem viděla, byli na výletě v Praze a tak jsme se domluvili, že se potkáme. Byli hrozně moc milý a určitě se budou snažit, abych si rok v Austrálii co nejvíc užila a co nejvíc toho poznala! Slíbili mi, že ve městě kde budu bydlet, určitě uvidím klokany! Ale taky bohužel hady a pavouky, tak snad to nebude tak hrozný 🙂

Teď už mi jenom stačí zabalit si věci do kufru a můžu letět! Zase se ozvu 🙂

Už mám připravenou postýlku 🙂

Už mám z velký části zabaleno a musela jsem se vejít do 1 velkýho kufru a do 1 příručního zavazadla, ale nakonec si s sebou zase tolik oblečení neberu. Jenom to základní, co budu fakt potřebovat a aspoň pak budu mít místo, když si tam během roku něco koupím :)) 

Pořád jsem si úplně neuvědomila, že FAKT pozítří odpoledne letím, ale už se hrozně moc těším! Host mamka mi už posílala, že mám připravenou postel a že se těší, až mě v neděli večer vyzvednou, takže se teď se nemůžu dočkat ještě mnohem víc! Tohle je vážně snad sen…

Zítra mě čeká poslední den s rodiči. Musíme si ho pořádně užít, ale další den už rychle na letiště! :))

Další články od Lindy

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!