fbpx

Pořád nedokážu uvěřit, že je leden a že je tu přes třicet stupňů, nějak to k sobě pořád nesedí a mít Vánoce v horku jsem si do teď nedokázala vůbec představit. Vánoční náladu jsem tedy neměla vůbec, protože se v prosinci začalo konečně zlepšovat počasí a už nepršelo jako předtím celé tři měsíce 🙂 Bylo tedy vedro a já se chodila opalovat a koupat…

Vánoce u protinožců

Vánoce se v Austrálii slaví 25. prosince ráno a proto to bylo 24. takové divné, ale ten den jsem pomáhala na Rotary barbecue, kterou můj Rotary klub pořádá docela často. Vždycky grilujeme párky a prodáváme je s ugrilovanou cibulkou v toustovém chlebu, tato Australská specialita se tady nazývá “snag in bread” a musím říct, že jsem si to docela oblíbila :)) 

24. jsem také udělala své host rodině bramborový salát a tři druhy cukroví, které jim moc chutnalo. 25. ráno jsme se probudili a každý dostal dárky v takové té santovské ponožce, dárky jsme si vzali na zahradu a společně je ve slunečném počasí rozbalili. Potom už nastal Štědrodenní oběd, který je nejslavnostnějším jídlem Vánoc. Měli jsme opečenou zeleninu, kuře, studenou šunku, humry, krevety a nějaké další malé věci. Určitě mám radši  naše Vánoční jídlo, protože nejlepší věcí na obědě byl můj Český bramborový salát, ale jsem moc ráda, že jsem si takovéhle Vánoce mohla vyzkoušet!

Celý den byl velmi odpočinskový a jenom jsme hráli karty, povídali a relaxovali. Vůbec se to tady neprožívá, tak jako u nás, ale byl to moc příjemný den. Další den, tedy 26. byl takzvaný  “Boxing day”, jsou všude slevy a lidi chodí nakupovat, to se mi moc nechtělo, protože bylo 37 stupňů a všude by bylo moc lidí, tak jsem se svojí host rodinou vyrazila k řece a to bylo super rozhodnutí!

Mých 18!!!

Před Vánoci jsem také měla své 18. narozeniny. Mým snem vždy bylo mít narozeniny v létě a tady se mi to konečně splnilo! Moje host rodina pro mě chtěla den udělat moc hezký a speciální, takže jsem si vybrala balónky a pozvala všechny výměnné studenty z našeho distriktu, kde nás je jenom deset takže to bylo výjimečné, ne každému se podaří na své narozeniny pozvat celý distrikt 🙂

Chtěla jsem pozvat i některé kamarády ze školy, ale za celou oslavu platila moje host rodina a nikoho z mých kamarádů neznají a nakonec nás tu bylo 15, tak jsem nechtěla, aby museli platit i za jiné lidi než celou partu výměnných studentů… I tak byl můj velký den moc speciální. Šli jsme do pizzerie kousek od místa, kde bydlím, bylo letní počasí, svítilo slunce, my jsme se hezky najedli a po obědě jsme se vyrazili vykoupat k přehradě! Moje narozeniny jsem si moc užila, dostala jsem drobné dárečky a celý den byl moc hezký!! 

Další články od Lindy

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!