Tři týdny. Přesně tak dlouho už jsem v Mazatlánu. A můj názor na město je pořád stejný, jako když jsem přijel – je úžasné. Co konkrétně? Vlastně všechno.

Jídlo
Začnu tím nejdůležitějším, místním jídlem. Je to na dlouhé povídání, protože tady se jí pořád, všechno a na spoustu způsobů.
Podle hesla „ochutnej to, co je nejdivnější“ vím, že krevety jsou výborné, krabí klepeta chutnají podobně jako ryba, chobotnice jsou bez chuti a chili papričky pálí jak potvora. Když už jsme u té pálivosti, skoro ke každému jídlu tu dostanete několik omáček. Jak poznáte, která vám nerozleptá zažívací ústrojí? Tak, že není zelená. Navzdory všem očekáváním, oranžové a hnědé směsi nejsou to nejnebezpečnější, co tu můžete potkat. Pravda, některé jsou pálivé, některé chutnají jako… těžko říct co, ale žádná z nich vás nezabije. Pokud není otrávená, nebo to není přebarvená zelená. 😉 Zelenou omáčku radši nezkoušejte. A když už opravdu musíte/chcete, tak minimální dávku a někde blízko mějte připravenou vodu (nejvíc se mi osvědčil Sprite nebo džus). A nenechte se přesvědčit tím, že místní to jedí! Taky byste asi nesnědli celou chili papričku najednou, tak jako oni. Jediná zelená omáčka, která nebývá pálivá, je guacamole z namixovaného avokáda (tu poznáte spolehlivě – není tekutá, je jednobarevná, vypadá jako plast a lezou na to mouchy), která ale zase nemá žádnou pořádnou chuť. Na hašení plamenů se ovšem použít dá.

 

 

Další články od Martina

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!