fbpx

Před přihlášením

Mým snem bylo od mala vycestovat a studovat v USA. Pár let zpátky nám o této možnosti vyprávěli na škole, ale pak to nějak u mě vyšumělo. Před třemi roky zpátky jsem začal hledat možnost jak se do USA podívat. Shodou náhod jsem narazil na Rotary. Hned jak jsem prostudoval jejich web a zjistil co všechno dělají se mi tahle organizace začala líbit. Líbili se mi jejich myšlenky a projekty, které dělají a věděl jsem, že tohoto chci být součástí. V té době jsem se na možnost výměny podíval jenom letmo a zjistil, že bych o tom mohl začít uvažovat, ale zdálo se mi to strašně nereálné. Rok poté, jsem se o to začal zajímat znova, ale už nebyl čas všechno zajistit a přihlásit a do toho všeho byla stále pandemie. Po tomhle neúspěchu. jsem si prošel pár blogů výměnných studentů a čekal na další rok, kdy po konzultaci s rodiči, jsem si podal přihlášku, konkrétně v září 2021.

Přihlašovací proces

Po podání přihlášky a vyplnění dodatečných formulářů, jsem se začal připravovat na pohovor s mým Rotary klubeme Ostrava. Meeting proběhl v přátelské atmosféře. Rotariáni byli velmi sympatičtí a příjemní. Po meetingu přišel na řadu I. orientační meeting s výměnnými studenty. Tento meeting probíhal online a jeho účelem bylo nás seznámit s Rotary a s výměnou. Po této schůzce jsem dostal papíry k vyplnění, jak mnou, tak i moji třídní profesorkou. První dny v novém roce jsem trávil vybíráním krajin, kam chci vycestovat. Bylo jich tam 40, ale já všechno vsadil na jednu kartu a vybral si jenom USA. Na konci ledna byl II. orientační meeting, kde nás čekaly zkoušky z angličtiny a osobní pohovory o Rotary, o pravidlech výměny. Po tomhle meetingu přišlo na řadu vyplnění 30 stránkové přihlášky, kde bylo úplně všechno od základních informací, přes lékařské dokumenty, přeložené vysvědčení až po 3 stránkovou esej o mě a mém městě. 

Den D

Pak nastal den D. 8. května, po večeři si zapínám Velkou cenu formule 1, ten večer se jela na okruhu v Miami, proto začínala až v 21:30. V polovině závodu mě volá taťka, v duchu jsem si říkal, proč mě ruší. Přišel jsem za ním a viděl jsem na obrazovce email, kde bylo napsané, že mě vybrali do US. Zobrazil se tam Distrikt: 5100, hned jsem si to našel na rotary mapě. První se vykreslila pevnina a oceán a já hned věděl, že budu na west coast, poté vyskočil Oregon a já byl úplně bez sebe. Ze závodu už jsem neměl nic, ale to mi vůbec nevadilo. Celou noc jsem nemohl usnout a hledal jsem si, co nejvíce informací. 

Poslední orientační meeting byl v v Křižanově u Velkého Meziříčí. Zde jsem byl od pátku do neděle. V pátek se předávali saka a vizitky a každý zde měl svoji prezentaci. V sobotu jsme byli rozděleni do týmu a měli jsme celodenní hru, při které jsme plnili všelijaké úkoly. Večer byl táborák a ráno jsme jeli domů.

Dneska je 9.8 mám vízum, letenku i rodinu.

Další články od Ondřeje

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!