fbpx

Často kladené otázky

Jak se mohu do programu přihlásit?
Vyplň předběžnou přihlášku na této stránce a my se s Tebou spojíme. Nebo se můžeš kontaktovat místní Rotary klub, který pobyt zprostředkuje.
Je nutné, aby rodiče byli členy Rotary klubu?
Není, rodinné výměny nebo letního táboru se může účastnit jak dítě rotariánů, tak nerotariánů.
Ve kterých zemích je možné se účastnit krátkodobého pobytu?
Výměnné programy Rotary international fungují na principech vzájemnosti, proto záleží vždy na tom, který ze zahraničních klubů má zájem se programu účastnit. Vzhledem k existenci Rotary klubů po celém světě jsou ale možnosti téměř bezbřehé, od Německa přes Austrálii až po exotické destinace jako je třeba Indie.
Proč se jeden z programů jmenuje „rodinná výměna“?
Jedná se o výměnu mezi dvěma konkrétními rodinami, kdy jsou účelně vybíráni studenti podobných zájmů v zemi dle Tvých preferencí. Studenti pak tráví společně určitou dobu v obou zúčastněných zemích.
Je nutné umět plynule jazyk hostitelské či pořádající země?
Není, komunikačním jazykem je v zásadě angličtina, proto je potřeba především obstojná znalost právě tohoto jazyka.
Co mi výměna nebo tábor přinese?
Pobyt v zahraničí studentům rozhodně pomůže osamostatnit se a dozrát. Účastníci sami rozhodují jak naložit s penězi, které s sebou v rámci výměny mají, nesou zodpovědnost za vlastní rozhodnutí a hlavně sami za sebe.

Rodinná výměna nebo tábor studentovi pomůže stát se tolerantnějším vůči lidem z jiných zemí a kultur, rozšíří mu obzory za hranici vlastní domoviny a především je neocenitelným a neopakovatelným zážitkem.

Vzhledem k tomu, že dorozumívacím jazykem je angličtina, tak i jenom na čtrnáctidenním táboře si student výrazně zlepší svoje jazykové dovednosti. A dva měsíce intenzivní komunikace  se zahraničním studentem samozřejmě pomohou mnohem více. Mnoho studentů se též po absolvování krátkodobého pobytu rozhodne zúčastnit se našeho programu ročních výměn.

Nepřehlédněte

Nejnovější příspěvky

Archivy

Rubriky

Subscribe

Pin It on Pinterest

Share This