fbpx

Rodinná výměna

 

Jedním z typů krátkodobých pobytů nabízených a zprostředkovávaných ROTARY INTERNATIONAL je takzvaná rodinná výměna, v angličtině obvykle nazývaná “family to family exchange”, případně “homestay”.

Rodinná výměna je krátkodobou výměnou mládeže mezi dvěma konkrétními hostitelskými rodinami. Její trvání se pohybuje zpravidla mezi šesti a osmi týdny, kdy student tráví jeden měsíc doma se zahraničním studentem, a jeden měsíc v zahraničí. Může však být i delší či kratší dohodnou-li se rodiny mezi sebou. Obvykle se koná během letních měsíců. V případě, že si tak obě rodiny přejí, nebo že je třeba přizpůsobit se rozdílnému času konání školních prázdnin (například v případě výměny s Austrálií nebo Jihoafrickou republikou), je možné ji uskutečnit i v zimě.

Program je určen pro studenty ve věku od 15 do 19 let včetně.

Jako komunikační jazyk je preferována angličtina, ale jelikož se jedná o individuální pobyt, není problémem, aby během něj účastnící se student hovořil v jazyce hostující země, pokud jej ovládá.

Mezi země, ve kterých je možné rodinnou výměnu uskutečnit, patří Argentina, Brazílie, Francie, Indie, Itálie, Japonsko, Jihoafrická republika, Kanada, Kolumbie, Německo, Mexiko, Portugalsko, Rusko, Španělsko, Turecko, Tchaj-van a USA.

Účastníci si hradí náklady pobytu sami. Poplatek Rotary Youth Exchange Czechia & Slovakia činí 6 350,- Kč / 254,- EUR, přičemž účastníci výměn v r. 2023 dostanou po ukončení výměny 3 000,- Kč resp. 120,- EUR zpět do konce roku 2023, pokud hostování zahraničního studenta proběhne bez vážnějších problémů a účastníci předloží zprávu o průběhu výměny (prezentace a článek o pobytu jak v zahraničí, tak v Česku/Slovensku).

Články o rodinných výměnách

Úvodní fotka

5 měsíců v Texasu

Můj pobyt v…...
Skvělé prázdniny s Jill

Skvělé prázdniny s Jill

V létě roku 2023 jsem se zúčastnila rodinné výměny v Americe v Utahu. Byla jsem tam tři týdny – odletěla jsem na konci června a vrátila se v polovině července. Žila jsem s úžasnou rodinnou Cox a moje americká kamarádka Jill přiletěla do Česka na začátku srpna a na začátku záři odletěla. Byl to jeden...
Vyhlídka s vlajkami

Stálo to za to?

Asi jako každý…...
Měsíc v USA, měsíc v Česku

Měsíc v USA, měsíc v Česku

Petra Střelská měla skvělé letní prázdniny. Rotary klub Valtice – Břeclav ji vyslal na rodinnou výměnu do USA. Tam Petra se svoji americkou host sestrou Wynne a její rodinou prožila velmi zajímavý měsíc. Prohlédla si Chicago, jezdila na koních, naučila se rybařit, byla v jednom z největších...

Nepřehlédněte

Nejnovější příspěvky

Archivy

Rubriky

Subscribe

Pin It on Pinterest

Share This