Rodinná výměna

 

Jedním z typů krátkodobých pobytů nabízených a zprostředkovávaných ROTARY INTERNATIONAL je takzvaná rodinná výměna, v angličtině obvykle nazývaná “family to family exchange”, případně “homestay”. V současné době u nás není v poměru k populárnějším letním táborům příliš rozšířena, přesto zájem zahraničních distriktů o Českou republiku a Slovenskou republiku pořád roste, čímž se otevírají pro případné české a slovenské účastníky stále nové možnosti.

Rodinná výměna je krátkodobou výměnou mládeže mezi dvěma konkrétními hostitelskými rodinami. Její trvání se pohybuje mezi šesti a osmi týdny, kdy student tráví jeden měsíc doma se zahraničním studentem, a jeden měsíc v zahraničí. Obvykle se koná během letních měsíců. V případě, že si tak obě rodiny přejí, nebo že je třeba přizpůsobit se rozdílnému času konání letních prázdnin (například v případě výměny s Austrálií), je ovšem možné ji uskutečnit i v zimě.

Program je určen pro studenty ve věku od 15 do 19 let.

Jako komunikační jazyk je stejně jako u letních táborů preferována angličtina, ale jelikož se jedná o individuální pobyt, není problémem, aby během něj účastnící se student hovořil v jazyce hostující země, pokud jej ovládá.

Mezi země, ve kterých je obvykle možné rodinnou výměnu uskutečnit, patří USA, Jižní Afrika, Mexiko,Brazílie a další země Jižní Ameriky, Turecko, Indie nebo Taiwan.

Účastníci si hradí náklady pobytu sami. Poplatek Rotary International činí4 960,- Kč / 200,- EUR, přičemž účastníci výměn v r. 2019 dostanou po ukončení výměny 2 480,- Kč resp. 100,- EUR zpět do konce roku 2019, pokud hostování zahraničního studenta proběhne bez vážnějších problémů a účastníci předloží zprávu o průběhu výměny (prezentace a článek o pobytu jak v zahraničí, tak v Česku/Slovensku).

.

Články o rodinných výměnách

Sedm týdnů v Jižní Africe

Sedm týdnů v Jižní Africe

S jihoafrickým Rotary jsem se měla možnost zúčastnit také Safari Tour, na kterou jsem se moc těšila. Vidět žirafy, nosorožce, slony, krokodýly, hrochy, lva, chameleóny, pakoně a stovky zeber ve volné přírodě je neskutečný zážitek.

Nepřehlédněte

Nejnovější příspěvky

Archivy

Rubriky

Pin It on Pinterest

Share This