fbpx

Letní tábory

 

 

 

Nejrozšířenějším typem krátkodobých pobytů organizovaných ROTARY INTERNATIONAL v České republice jsou v  současnosti rotariánské tábory. Tyto mezinárodní letní tábory jsou pořádány především v evropských státech, výjimečně pak v zámoří, a to i Kanadě nebo Spojených státech, na Taiwanu nebo v Indii.

Nejčastěji se jedná o 10 až 20 denní pobyty s různorodým zaměřením na sport, kulturu, historii a celkové poznání pořádající země.

Organizaci každého tábora zaštiťuje vždy místně příslušný Rotary klub, nebo více Rotary klubů.

Je obvyklé, že účastníci tábora stráví část svého pobytu na táboře v rodinách organizátorů tábora.

Hlavním záměrem tohoto typu krátkodobých pobytů je rozšířit životní zkušenost mladých lidí tím, že se setkají se svými vrstevníky z jiných zemí s jinou kulturou, historií a stylem života.

Až na výjimky se letní tábory konají v období červen až září. U většiny táborů je pravidlem, že se z jedné země může zúčastnit pouze jeden, max. dva zástupci. Nezbytnou podmínkou účasti na táboru je tedy alespoň částečná znalost anglického jazyka, protože veškerá komunikace organizátorů s účastníky a také komunikace samotných účastníků tábora mezi sebou je vedena v anglickém jazyce.

Základní věkovou skupinu, pro kterou jsou tábory určeny, tvoří středoškolská až vysokoškolská mládež ve věkovém rozmezí od 13 do 25 let. Počet účastníků tábora se obvykle pohybuje mezi 8 – 25 studenty.

Základním pravidlem všech letních rotariánských táborů je, že si účastník sám a na vlastní náklady zajišťuje dopravu do místa konání tábora a zpět. Jeho povinností je dále pojistit se na nemoc, úraz a odpovědnost vůči třetím osobám. Zahraniční organizátoři tábora hradí náklady na ubytování, stravování a programové záležitosti. Drobné soukromé výdaje si hradí každý sám z kapesného, kterým musí být vybaven.

U některých táborů, zejména těch, zaměřených na finančně nákladnější aktivity (jachting, horolezectví, cestování, potápění a pod), vybírá organizující Rotary klub ještě další poplatek.

Rotary Youth Exchange Czechia & Slovakia vybírá od účastníků tábora jednorázový poplatek ve výši 7 250,- Kč, resp. 290,- EUR. Poplatek je vratný v případě, že student si žádný tábor nevybere.

Letní tábory očima jejich účastníků

Náměstí Antverpy

Flanders Camp

V Belgii jsem strávila krásných 13 dní plných zážitků, nových známých a nezapomenutelných momentů...
Hlavní náplní tábora byla turistika

Valtellina Iron Camp

I letos se Rotary club Sondrio rozhodl uspořádat letní tábor, ovšem v trochu jiné podobě než každý rok. Cílem tohoto tábora nebylo jen poznat okolí města Sondrio, ale zároveň prověřit fyzické...
Účastníci kempu

Youth Camp Roslagen

Během týdenního pobytu ve druhé polovině srpna jsme prozkoumali Stockholm s místním průvodcem, který nám ukázal to nejlepší z hlavního města. Kromě památek jsme navštívili i vůbec první obchodní dům...
S kamarády z celého světa v Berlíně

Discover North Germany

Prvý týždeň som strávila v host family, kde som mohla vidieť asi ako funguje ich normálny život. Išla som s nimi na bike tour, mala som možnosť ísť do kina s Nemcami, zažiť triatlon v Hamburgu...
Street-food večeře

Discover Anatolia XVIII

Společně jsme poznali místní kulturu a seznámili se s místními obyvateli, díky kterým jsme pocítili opravdovou tureckou atmosféru. Ochutnala jsem celou řadu tradičních pokrmů a dezertů, což mě jen...

Nepřehlédněte

Nejnovější příspěvky

Archivy

Rubriky

Subscribe

Pin It on Pinterest

Share This