fbpx

Svůj výměnný rok jsem strávila v Kalifornii v San Ramon, městě kousek od San Franciska. Za můj pobyt jsem si našla spoustu skvělých přátel, navázala krásný vztah s mou host rodinou, vylepšila se v angličtině a hodně se toho naučila, jak o sobě, tak o životě místních lidí. Na konci mého pobytu jsem měla možnost se zúčastnit Western Safari tour, během něhož jsme procestovali několik amerických států, Kalifornii, Nevadu a Arizonu.

Kalifornie

Výlet začal v San Franciscu, kde se všichni účastníci sešli v hotelu blízko letiště. První večer byl převážně seznamovací. Druhého dne ráno jsme vyjeli do Los Angeles. Cesta byla dlouhá, do kempu jsme dorazili až k večeru. Postavili jsme stany, udělali večeři a šli spát. Ráno jsme museli už v půl šesté ráno vstávat, protože nás čekala návštěva Disneylandu a California Adventure parku. Bylo to krásné, i když jsme na konci dne všichni byli utahaní. Nejvíce se mi líbila jízda “Guardians of the galaxy,” na kterou jsme si vystáli frontu dokonce dvakrát.

Následující den jsme strávili na plážích, nejdříve Venice beach a poté Santa Monica. Odpočinuli jsme si, neboť nás zítra čekalo opět brzké vstávání a výlet do Universal Studios. Byla jsem tam úplně nadšená z Harryho Pottera a Bradavic. S kamarádkami jsme zkusily i známé “butter beer” a “pumpkin juice”. Během našeho posledního dne v LA jsme si došli k Hollywood nápisu, navštívili Griffith observatory a prošli po Walk of fame.

Arizona

Náš výlet dále pokračoval do Grand Canyonu v Arizoně. Ráno po našem příjezdu jsme vstávali už ve 3 hodiny, abychom už kolem čtvrté (těsně před svítáním) byli na začátku stezky, která vedla dovnitř Grand Canyonu. Naším cílem byl Plateau point, vzdálený cca 12,5 kilometrů. Dolů se šlapalo hezky, takže jsme k němu došli už před osmou hodinou ráno a za sebou měli převýšení cca 930 metrů. Chvíli jsme si tam sedli, užívali si výhled, najedli jsme se a psychicky se začali připravovat na cestu zpět nahoru.

Ta byla náročnější o to více, že mezitím vystoupala okolní teplota na odhadem téměř 40 st. Celsia. Všichni jsme byli vděční za ručníky, které jsme dostali ráno, abychom si je mokré mohli dát na hlavu. Cesta mi připadala jako nekonečná a chvílemi jsem myslela, že tam snad umřu vyčerpáním a vedrem. Ale všichni jsme to zvládli a v cíli byli kolem půl jedné odpoledne, vyčerpaní a špinaví.

Vzpomínky na tento výlet určitě patří mezi ty nejsilnější. Celou dobu nás obklopovala nádherná krajina. Ráno jsme byli svědky východu Slunce, díky kterému se v kaňonu postupně měnily snad všechny barvy. Ale mám-li být upřímná, jednou mi to stačilo a víckrát už do kaňonu sestupovat nemusím.

Nevada

Další zastávkou na naší tour bylo město, které nikdy nespí – Las Vegas. Strávili jsme tam jen jednu noc, ale užili jsme si ji naplno. Šli jsme na obří horskou dráhu, která vede centrem, na večeři do irského pubu, pronajali si párty bus a vyfotili se před Eiffelovkou a Sochou svobody.

Yosemite

Dalšího dne ráno jsme přejeli do Yosemite. Zde jsme v podstatě měli volný program. Spali jsme tam v takových plátěných chatkách. Nejvíce mne překvapilo, že jsme většinu našich osobních věcí museli uzavřít do speciálního boxu, jako prevenci proti medvědům. Kemp byl velice dobře vybavený, měl i prádelnu, kde jsme si mohli vyprat. Chvíle čekání na konec pracího programu jsme si krátili hraním karet. Naučila jsem se hrát poker.

Odpoledne bylo v plánu jít k bazénu, ale po cestě nás chytla bouřka s kroupy. Dalšího dne se krásné počasí vrátilo, a tak jsme se absolvovali výstup ke dvěma vodopádům. Vodopády měly hodně vody a voda z nich, cákající do všech stran, nás osvěžovala téměř celou cestu.

San Francisco

Naší cílovou destinací bylo opět San Francisco. Zde jsme si společně prohlédli Pier 39, Golden Gate bridge, Union square, Chinatown, Haight-Ashbury a Lombard street. San Francisco je krásné město a za ten rok, co jsem bydlela kousek od něj, jsem si ho moc oblíbila.
Poslední večer jsme měli společnou večeři s talentovou show. Byla to krásná tečka za naším téměř dvou týdenním putováním. Druhý den ráno se nikomu nechtělo odjíždět, ale vše jednou končí. Loučení se neobešlo bez slziček.

Celý výlet jsem si moc užila, udělala si nové kamarády a naučila se pár nových slovíček v dalších jazycích, např. japonštině a švédštině. Nejvíc se mi bude stýskat ale po Švýcarce a Francouzce, které byly ze stejného distriktu, a společně jsme si tak byly oporou nejen na Safari tripu, ale vlastně po celý výměnný rok. Věřím, že se brzy uvidíme.

Lucie Smítková RC Praha Staré Město → D5160 USA

 

 

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!