Sobota byla důvod proč jsme jeli do Indiany. Ráno jsme vstali v asi 6 hodin a vydali Směrem k jednomu z nejznámějších stadionů a kampusů v USA. – Notre Dame. To jedna z Nejznámějších univerzit na světě, taky nejlepších… my jsme tam zatím jeli jen abychom se podívali na Jeden Z nejzajímavějších zápasů z celého USA college fotbalu-Notre Dame a North Carolina state. Přijeli jsme tam asi v 8 hod. Ráno všem zápas začínal až ve 4:30pm.Takže jsme si dovezli všechno vybavení, abychom se nenudili před zápasem-jídlo, pití, židle, stůl atd. Říká se tomu Tailgators. Mezitím co rodiče, John a Sindie seděli u auta a mrzli (doslova, byla fakt zima) já jsem se procházel po kampusu. O této univerzitě ví skoro každý kdo se zajímá o dobrý fotbal a kvalitní vzdělání. Předtím než jsme jeli do Indiany, slyšel jsem od kamarádů a různých lidí různé povídky o Notre Damu a tom kampusu…byly pravdivé. Ta Univerzita je něco neskutečného, ta atmosféra, duch lidí okolo, budovy, parky, stadióny (4) atd…jednoduše jsem nebyl na žádném jiném místě kde bych SKUTEČNĚ chtěl studovat v budoucnosti než tam. Stojí to za to.

V kampusu jsem strávil 4 hodiny a stejně jsem to neobešel celé. Musel jsem odejít, protože brzo začínal zápas.Před tím než jsem šel k autu, seznámil jsem se s jednou pomocnicí (Lean) která mně držela místo v řadě na high five s hráčema Notre Damu…byl jsem první a plácnul jsem si s každým hráčem, což byl super pocit. Lean mě potom taky představila manažerům týmu (Stan pak trošku záviděl, mrzelo mě že tam nebyl semnou), což bylo neskutečný! Lean byla super, říkala že i ona hostila jednou studenta z Německa, takže rozuměla, proč tam vlastně jsem. Samotný fotbal byl neuvěřitelný, byla to zajímavá hra, taky ten stadion (81 000 lidí)…super. Ovšem jsem nemohl vnímat tu hru tak jak jsem chtěl, pořád jsem musel myslet na to co jsem viděl…Notre Dame vyhrál, takže důvod k oslavám. Honí se mi to v hlavě dodnes. Budu to muset nějak vymyslet…ale tak co, před rokem bych se vám smál kdyby jste mi řekli že budu tam kde jsem teď, pojedu na Aljašku hrát fotbal, nebo že se do Notre Damu vůbec podívám.

Další články od Johna

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!