Začněme pěkně od začátku.. Rotary rozhodně (!!) nefunguje na principu ‚zaplať a jeď‘. Úplně ve zkratce vás seznámím s průběhem a mou snahou stát se výměnným studentem Rotary reprezentujícím ČR. Všechno začalo 1. Orientation meetingem (OM), kde jsem si mimo jiné poslechla prezentace studentů, co už se ze světa vrátili a taky jsme Skypovali se studenty, co byli v tu dobu ve světě. Domů jsem odjížděla plná nadšení a přesvědčena o tom, že tohle je přesně pro mě.😍

    Potom to všechno začalo- nekonečné vyplňování závazné přihlášky, psaní sáhodlouhých dopisů pro mé budoucí rodiny, vysoká absence ve škole, obíhání doktorů, vyřizování víza a letenek, další Orientation meetingy, testy z angličtiny a pohovory, odeslání preferencí zemí (ne, není to jen o USA, mohla jsem si vybírat z 30 zemí světa). Není to bohužel (bohudík?) tak, že si člověk určí, kde chce strávit rok svého života. Můžete si pouze určit preference zemí, které vás lákají. A to je na tom podle mě to vzrušující a napínavé! Přemýšlela jsem dokonce i nad Japonskem, Kolumbií nebo třeba Jihoafrickou republikou (víte jak, člověk má velké oči, ale myslím, že by to pro mě nebylo to nejvhodnější, hihi😃).

 

Další články od Nicoly

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!