14.- 16. září jsme měli 1. Orientation meeting se všemi ostatními výměnnými studenty z našeho Distriktu. Konečně jsme se všichni poznali naživo. Když jsme tam přijeli, všichni jsme seděli u stolů a čekali na instrukce a jen já s brazilcem a mexičankou jsme se už znali, takže jsme samozřejmě všechno komentovali, smáli se atd.. až nás nakonec rozsadili. Ostatní jen koukali a byli takový nejistí, protože se neznali.. to mi přijde vtipné, když to srovnám s atmosférou na konci víkendu.

Bydleli jsme po 2 v host rodinách. Je vtipné, že normálně bydlím v Homeru a tady jsem bydlela ve Springfieldu. Já bydlela s Paraguajkou v domě starší paní. Večer jsme si snad 2 hodiny vykládaly, byla moc milá. Zároveň s manželem fungují tak, že přes léto bydlí v New Yorku a na zimu odjíždí žít do Kalifornie, kde mají druhý dům. 😍 Dala mi na sebe kontakt a nabídla mi, že až budu mít cestu do Kalifornie (bydlí kousek od San Diega), můžu bydlet u ní. Skvělé seznámení!

V pátek jsme byli rozdělení po cca 7 do různých škol v okolí a našim úkolem bylo (ve zkratce) dělat přednášky, prezentace ve školách a nalákat studenty, aby taky vyjeli do světa. Zároveň mluvit o našich zemích, aby se dozvěděli něco nového. Celý den jsme chodili po třídách (od maličkých dětí po studenty našeho věku), stoupli si před tabuli, vykládali a odpovídali na nejrůznější otázky. Vždycky na začátku jsem dostávala plnohodnotné otázky týkající se výměny, potom jak už se blížil konec hodiny už to přešlo v otázky typu: ‘A jaká je tvoje nejoblíbenější ryba v moři?’ No na konci dne jsem byla vyčerpaná. 😅 Nejroztomilejší byly ty malé dětičky, pro ně to bylo jako bych přijela z jiného vesmíru

Miluju ten pocit, když jsme spolu. Pocit, že je celý svět na jednom místě. ❤️   Loučili jsme se slovy ‘See you in New York City’, kde se všichni sejdeme už za 2 týdny.

Víte, jak občas zmíním ‘toho brazilce’. Jeho jméno je složité a tak jsme mu s mou rodinou začali přezdívat BB (jako the brazilian boy). Je to jednoduché a všichni ví o koho jde. Takže od teď BB. Vyjeli jsme s ním a jeho rodinou na jezero Owasco, bylo asi 30°C, úplně nádherně. Byli jsme na vodě do setmění. Zkusila jsem si vodní tubing a poprvé v životě jsem rybařila! 😅 Hned na začátku mi chytaly hezky, ale pak nějak přestaly a mě to přestalo bavit. Hráli jsme na ukulele a na večeři jsme grilovali.

Další články od Nicoly

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!