Ahoj! Po delší době zase píši článek, a musím říct, že psaní v češtině se pro mě už trochu stává oříškem, tak mi prosím promiňte případné chyby.

Dnešní článek bude o mých nejlepších jarních prázdninách, které jsem kdy zažila. Jeli jsme s Rotary na 10-ti denní výlet na východní pobřeží – do Washingtonu, New Yorku a Bostonu. Tento článek bude trochu delší, tak snad se vám bude líbit!

Náš výlet začal v Columbusu v Ohiu, kde jsme se potkali se všemi dalšími výměnnými studenty, kteří přijeli třeba z Tennessee, Kentucky, North Caroliny nebo z Floridy. Tam jsme poprvé potkali svoje spolubydlící a já jsem to nejlépe vychytala. Byla jsem na pokoji s Ale z Mexika, která je z stejného distriktu jako já, Adou z Brazílie a s Alinou z Belgie. Moc jsme si sedly a nikdy jsme se na pokoji nenudily, ale vždycky jsme si povídaly až dlouho do noci.

Další den ráno jsme vyrazili asi na 6-ti hodinovou cestu autobusem do Washingtonu, kde jsme poté strávili další dva dny běhemž kterých jsme navštívili spoustu památníků – památník na druhou světovou válku, památník na Korejskou a Vietnamskou válku, Lincolnův a Jeffersonův památník, památník Americké námořní pěchoty nebo Air Force památník. Také jsme měli kolem sedmi hodin volného času na to si zajít kam chceme, tak jsme zašli do nějakých muzeí na „National Mall“ a do China Town.

Celý den jsme si s kamarády řekly, že budeme používat pouze fyzické mapy a ne Google mapy, tak jsme prochodili Washington jen s mapou, která obsahovala pouze oblast okolo National Mall, a i přes malé rozepře ohledně toho, jakým směrem se musíme vydat jsme to úspěšně zvládli. Zašli jsme si do Art Garden, do muzea holokaustu, do muzea umění a také jsme plánovali dojít k Bílému domu, kam jsme už jednou šli všichni společně, ale nepustili nás jít blízko, tak jsme to chtěli zkusit znova, ale zjistili jsme, že Trump znepřístupnil místa, kam se ještě nedávno dalo jít kouknout se na Bílý dům, tak jsme byli trochu zklamaní. Od Washingtonu jsem neměla žádná očekávání a tak mě úplně překvapil. Ulice nebyly přecpané turisty a celkově to město bylo nádherné. Co nám taky hrálo do karet bylo počasí. My z Michiganu jsme viděli slunce poprvé asi tak od začátku listopadu a z 1 stupně jsme přijeli do 15 stupňů. To mě udělalo moc šťastnou.

Další zastávkou byl New York, kde jsme strávili další dva dny. Z Washingtonu jsme jeli autobusy něco málo přes 5 hodin a kolem poledne jsme do dojeli do New Jersey, kde jsme nastoupili na trajekt a vydali se na Ellis Island do muzea imigrace a k soše Svobody. Ellis Island byl pro mě velmi naučný 🙂 Měli jsme si tam dát oběd, ale naše skupinka to nějak nestihla a tak po té co jsme měli snídani v 5 ráno, jsme už trochu hladověli. Pak jsme přejeli na ostrov, kde stojí socha Svobody a měli jsme tam asi 2 hodiny volného času. Jelikož ve Washingtonu bylo teplo, moc jsme se neoblékli a pak jsme všichni docela mrzli, jelikož jsme stáli na ostrově obklopeným oceánem. Prošli jsme se kolem sochy, samozřejmě vyfotili nějaké fotky, zašli do Gift Shopu a pak si konečně dali velmi předražený salát, který v tu dobu ale chutnal výborně! Když byl čas srazu, nasedli jsme na trajekt, který jel zpátky do New Jersey, který se s námi hned rozjel a z naší Rotary skupiny nás tam bylo asi 10 ze 72, jelikož všichni byli pozdě. Tak jsme potom čekali u autobusů asi 30 minut a učili se navzájem počítat v jiných jazycích. Večer jsme ještě stihli zajet do New Yorku, kde jsme měli asi 2 hodiny, a tak jsme se koukli na úchvatné Times Square, kde jsme viděli i Street Show a pak už jsme jen hledali, kde bychom se měli najíst.

Nakonec jsme skončili v pizzerii na „New York Style“ pizze, o které jsme potom zjistili, že je prý ta nejlepší v New Yorku, a opravdu to byla ta nejlepší pizza, kterou jsem jedla od té doby co jsem v Americe. Druhý den v New Yorku jsme nejdříve měli autobusovou projížďku městem, která trvala okolo 4 hodin, hlavně kvůli špatné dopravní situaci a poté jsme se konečně dostali k „One World Observatory“ ze které jsme měli neskutečný výhled na celý New York. Kdybyste někdy jeli do New Yorku, určitě doporučuji sem zajít a je to navíc i hned vedle památníku na 11. září. Poté jsme měli 7 hodin volného času a jelikož New York je veliký a my jsme toho chtěli vidět co nejvíce, rozhodli jsme se nezdržovat jezením a dalšími „zbytečnými“ věcmi, ale celou dobu jenom chodit. Nejdříve jsme se vydali metrem do čínské čtvrtě, přes kterou jsme došli až do čtvrti italské, Little Italy, která byla vážně nádherná. Potom jsme zase nasedli na metro a dojeli až do Central Parku, kterým jsme se prošli a dorazili k Metropolitnímu muzeu umění. Poté jsme strávili nějaký čas na 5th Avenue, což je velká nákupní ulice, kde jsme si ale nic nekoupili. 🙂 Čas už se nám blížil ke konci a tak jsme se ještě rychle doběhli kouknout naposledy na Times Square a pak už jen běželi do supermarketu, koupit si salát na večeři – neboli naše první jídlo od rána. (Vlastně jsme si s kamarádkou ještě koupili napůl hotdog v Central Parku, jelikož jsme to cítili jako povinnost, když už v tom New Yorku jednou jsme.)

(FUN FACT: První dojem na New York jsme neměli úplně nejlepší, jelikož jak jsme vystoupili z autobusu, tak jsme hned běželi do nějakého supermarketu pro vodu a tam byla prodavačka, která volala policii, jelikož tam byl nějaký pán, co obtěžoval její zákazníky. Potom, když jsme hledali kde se najíme, jsme vlezli do nějaké „Hollywood Restaurant“, která měla dvě patra a v tom prvním patře byly pouze nějaké exponáty z filmů a tak jsme se tam rozhodli vyfotit nějaké fotky, ale potom tam vešel nějaký pán, který se tam jen otočil, šňupl si kokain a zase odešel. Poslední věcí kterou jsme rozhodně nechtěli vidět byl nahý zadek nějakého pána když jsme procházeli kolem stanice metra. Když jsme ale v New Yorku strávili více času, na náš první dojem jsme zapomněli a musím říct, že to město je úžasné a taky velmi obrovské.) 

Další články od Bohdany

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!