Hned z letiště jsme jely si dát kufr do bytu, který je malý a úplně jiný, než na co jsem zvyklá. Pak jsem se svou hostségrou šla do města, které je moc nadherné. Je to univerzitní město, a tak když po prázdninách přijedou studenti, zvýší počet obyvatel i o 50 tisíc. Byly jsme se kouknout v kampusu univerzity, prošly se jen tak ulicemi, daly si výbornou zmrzlinu a zařídila jsem si americkou simkartu.

Když jsme přišly domů, dala jsem si večeři, kterou jsme jedli u maličkého stolu, který je nižší než mají děti ve školce. Moje rodina není zvykla jíst pravidelně, vařit každý den, ani jíst u stolu. Ten malý stůl vytáhly jen kvůli mě:) Naštěstí jsem zjistila, že mají stůl na balkoně, a tak si tam beru většinu jídel.

Po večeři jsem šla spát asi v osm, sice jsem se snažila zůstat vzhůru co nejdéle to šlo, ale byla jsem moc unavená. V noci jsem skoro umrzla, protože v mém pokoji byly zaplé tři klimatizace a neměla jsem peřinu, ale tenoučkou deku. Možná to bylo důvodem, proč jsem se vzbudila asi ve dvě a ve čtyři ráno. Aspoň jsem napsala rodině a kamarádům, který měli v Česku ráno.

Další den jsme šli ráno na vycházku podél řeky Huron. Příroda je tu moc hezká a hodně podobná té České. Pak jsme se koukali s hostségrou na film a odpoledne k nám přišla její kamarádka Aneila (ještě jsem nepřišla na to, jak se píše její jméno:), se kterou jsme šli k bazénu, ke kterému má přístup každý, kdo bydlí v tomto kondominiu (v oblasti se stejnými „bytovkami”). Tam jsme si jen povídali, ale to už jsem jim přestávala rozumět, jelikož jsem byla hodně unavená.

Ve čtvrtek jsme jeli mi koupit redukci na počítač, jelikož jsem si v Česku koupila šikovně redukci, do které se nabíječka na notebook nevejde 😀 Lituji že jsem si omylem koupila tu špatnou, protože tady stojí asi 4x víc než doma.

Kolem poledne jsme šli do školy na registraci, kde jsem měla dostat svůj rozvrh a učebnice, ale i přesto, že jsem asi před dvěma týdny posílala jaké předměty bych chtěla studovat, nějak to neměli v systému. Jediné co tam měli bylo mé jméno napsané co nejvíc chybně co to jde a to, že budu chodit do 10 třídy i když mám chodit do 11. Naštěstí všechno opravili a já jsem se ve škole aspoň vyfotila na studentské ID, ale nikdo mi neřekl, že se budu fotit, takže si asi umíte představit, jak moje fotka dopadla.

Pak mě Sára provedla trochu po škole, která je opravdu obrovská a taková, jakou vidíte v amerických filmech. Ještě jsem si vyzvedla papíry na physic, což znamená, že budu muset jít k doktorovi, aby mi potvrdil, že můžu sportovat. Problém je ale ten, že na všechny sporty už byly takzvané tryouty, neboli nábory a není jisté, jestli se budu moci připojit k nějakému sportu. Odpoledne jsme jely k Sáry tátovi, který bydlí v Ypsilanti. Je fakt super a má být s výhledem přímo na jezero!

Další články od Bohdany

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!