Chcete vědět jaké to je v korejské chlapecké škole? Tak pak se tento příspěvěk bude líbit právě vám, Postupně popisuje můj první školní den, prvních pár hodin, koupení uniformy, setkání s mojí novou super třídou a mnoho dalšího!

Jakoby první školní den

Hned po návratu z Orientation meetingu mě čekal další velký den, návštěva školy. Šli jsme tam na desátou hodinu ranní a tak jsem se vstáváním neměl sebemenší problém. Společně s mojí hostmamkou jsme vyrazili autobusem, abych se naučil cestu. Zastávka je cca 10 min od domova a autobusem se jede jen čtvrt hoďky. Pak 5 min pěšky a byli jsme ve škole. Časově je to ve výsledku úplně stejné, jako když jsem jezdil do školy v Praze. Odchod z domu mezi 7:10 a 7:15, příchod do školy okolo 45. Škola začíná v 7:50. Tak a teď zpět k tématu. Po zmíněné půl hodině jsem dorazil do školy a jako první nás zavedli do ředitelny.

V ředitelně jsme byli usazeni do pohodlných kožených křesel a hostmamka se tam a nima začla bavit korejsky, já samozřejmě vůbec nerozumněl. Po deseti minutách přišel Éloi (s jeho hostmamkou) a dostali jsme papíry ke školní uniformě. Následoval krátká procházka po škole, při které jsme dostali část letní uniformy (růžová :D) a potkali lehce nakoukli do své třídy.

Školní uniforma

Po té malé obhlídce školy nás vyzvednul můj host táta a dovezl nás do obchodu se školními uniformami. Studenti mojí školy mají dva druhy školích uniforem, zimní a letní. Školní rok zde totiž začíná v březnu, takže se částečně učí i v létě. Letní uniforma sestává z tenkých šedých kalhot a růžové „košile“ s krátkým rukávem pod kterou si můžete vzít jakékoliv vlastní tričko. Zimní je víceméně černý oblek s bílou košilí. Na žádném kusu oblečení samozřejmě nesmí chybět jmenovka. Kromě toho je ještě školní sportovní oblečení a mikina. Koupí uniformy jsme víceméně zakončili pondělní program, ten den jsme navštívili už jen Costco.

Reálně první školní den

Den začal dalším super vstáváním v půl sedmé, poslední dobou mi přijde, že zažívám jen takovéhle „super“ vstávání :). Hostmamka jela zase se mnou, ne z mé potřeby, ale její. Při vstupu do třídy jsem byl krapítek nervózní, hlavně bylo „super“ mít v tomto rozpoložení monolog před celou třídou :D. Ten ale dopadl úplně suprově, po každé informaci, co jsem o sobě řekl, začali celá třída jásat a já se hned uklidnil a rozmluvil.

Další články od Matouše

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2020/21 v USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!