Uplynulo pár týdnů a už mě čekal první korejský svátek – Chuseok. Moji host rodiče to přirovnali k americkému dni díkuvzdání, o jehož slavení jsem nevěděl o moc více, to mě ale vůbec neodradilo od toho abych byl pěkně natěšený.

Přípravný den

Vše začalo vstáváním na budík, následující cestou k bytu prarodičů, ti bydlí v obrovském paneláku, asi 20min autem z našeho domova. Dopoledne jsme celá rodina nakupovali, a pak jsme se vrátili zpět. Celé odpoledne pak host mamka s babičkou vařili a k večeru přijeli první hosté. Všichni se pozdravili, společně jsme se přecpali a jeli domů se vyspat.

A je to tu

Ráno jsme zase vyrazili k prarodičům a po chvíli přijel i zbytek rodiny, celé dopoledne jsme jedli a jedli, vůbec nechápu jak se to do těch korejců vešlo, já byl po prvním jídle úplně přecpaný. Celkově ke mně byli hrozně hodní, akorát bylo lehce mrzuté, že většina mluvila jen korejsky a já v té době vůbec ničemu nerozumněl. Odpoledne jsme udělali fotku rodinných mladistvých a vyrazili za rodinou z matčiny strany, do Ulsan (45 km od Busanu). Do Ulsanu jsme jeli dosti oklikou a stavili se v Gyeongju area, přesněji Bulguksa temple, překrásné ohromné stavbě s všemožnými nádvořími a průčelími. Tato stavba samozřejmě patří i do seznamu UNESCO a jedna z jeho pagod je na desetiwonové minci. V průběhu kvapné prohlídky, měli jsme jen hoďku, jsme udělali fotku na každém místě a užili si mnoho zábavy s mojí rodinou. 

Po nabité exkurzi jsme byli jaksepatří hladoví a tak jsme zastavili na okraji cesty u minishopu a koupili si ramen a kimbap, ten kimbap mne trochu překvapil (musí se uvařit horkou vodou), jak ho budeme jíst? Po zaplacení jsme došli do zadní části obchodu a tam jsem objevil asi čtyři jídelní stoly, mikrovlnku a mašinu na horkou vodu, takže večeři jsme si dali v sámošce u silnice a bylo to moc delikátní. Večer jsme navštívili Ulsan, zase se se všemi pozdravili a jeli zpět domů, tam jsme dorazili značně pozdě, takže jsem jen lehl a usnul.

Muzeum a polívka jako drink

Ráno jsem vstal docela pozdě a tak jsme místo návštevy okolí města šli do muzea. Na prohlídku která ukazoval všemožné a předměty nalezené vve vracích obchodních lodí v okolí Korei, do toho nám hrála korejská tradiční, hudba. Výstavu jsme zakončili procházkou v přilehlém park, kde jsme si vyzkoušeli pár náhodných korejských věcí. Na oběd jsme šli do nějaké blízké restaurace. V průběhu degustace mne dosti překvapil přiložený horký nápoj, tak jsem jej ochutnal a byla to polívka :D. Pak jsme ještě zašli na zmrzlinu z červených fazolí (úvodní foto), hráli badminton a jeli domů.

Další články od Matouše

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!