fbpx

„Emily, vitaj na Taiwane“, takto dňa 28.08.2016 privítala výmennú  študentku Emily  z  Ameriky vtedy naša 4-ročná dcéra na letisku vo Schwechate. Naša staršia  dcéra pár dní pred tým odišla na výmenný pobyt na Taiwan.  A tak sme si na Taiwan do Piešťan odviezli milé krásne  dievča „našu Emily“.  

Obavy z jazykovej bariery, z toho, či sa jej bude u nás páčiť, či jej nebude chýbať neaký seberovný host brat/sestra  čoskoro opadli, i keď priznávame, začiatky nie sú vôbec  ľahké, tak pre študenta ako pre host rodinu. Hlavne ťažké boli mesiace október a november, kedy opadla u Emily eufória z nového, neboli ešte silné kamarátske väzby, možno to bolo spôsobené i počasím a ročným obdobím.  Ale všetko prešlo…. 

Emily bola u nás 5 mesiacov a bola jedinou výmennou študentkou v Piešťanoch. Najskôr som to brala ako veľké mínus, to že tu nebude mať žiadneho výmenného študenta, ale neskôr som to vnímala ako plus, nakoľko viac žila slovenský život so slovenskými ľuďmi, jazykom, zvykmi.  

Ona bola tak hrozne priateľská, flexibilná, pozitívne naladená, že si našla po  krátkej dobe kamarátky zo školy. A rozprávala  po slovensky už v novembri, všetci z rodiny, kamaráti, známy tomu nechceli veriť. Na konci pobytu rozprávala plynule slovensky!!!

Ďakujeme  Emily, moje staršej dcére, Rotary clubu za takúto i pre nás veľkú životnú skúsenosť , ktorá na oboch stranách dopadla priam ideálne. 

Více o hostitelských rodinách

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!