Tááák… Tento článek začneme asi mým výletem na jih Taiwanu do Kentingu. Těšil jsem se na tento výlet od doby, co jsem se ho dozvěděl. No, ale co se nestalo. V ten víkend musel přijít zrovna tajfun, takže výlet se uskutečnil, ale ne tak, jak jsme si to představovali. Musím stejně říct, že to byla pecka! Vyjeli jsme v pátek a asi po 4 a půl hodinách jízdy jsme dojeli do hotelu. První den, jelikož pršelo a foukalo, jsme šli do Národního muzea mořské biologie a odpoledne na koupák. Neděle ale byla o hodně lepší. Navštívili jsme Buddha Memorial Center v Kaohsiung.  Musím ještě podotknout, že na tento výlet mě vzala jedna členka našeho RC i s celou svou rodinou a bylo nás tam 8. Bylo to od začátku opravdu super a hlavně ta atmosféra. Vzali mě v rámci prohlídky i na pudžu, což je něco jako “mše”. Strávili jsme tam opravdu dlouhou dobu a trošku mě štvalo, že děti od Candy začali být protivné a brečet, že je to nebaví a mají hlad, ale tak co. Viděli jsme toho hodně, tak byl čas jet domů. V tom nejlepším se má přeci přestat. 🙂

A pak nás čekal první společný výlet s Distriktem. O tomto pravda ani nevím co napsat. Bylo to prostě super, potkali jsme se všeci, Jeli jsme do města Yingee, kde jsme byli v chrámu, pak jsme dělali něco, ale co to bylo netuším, protože výroba toho něčeho byla tak nechutně smradlavá, že to domů dovezlo tak 5% děcek. 😀 Ale vypadalo to hezky. Ještě jedna malá vsuvka, viděl jsem se poprvé s někým z našeho distriktu! 😀 Ani nevíte jak jsem byl rád, když jsem si mohl konečně s Matúšem povykládat a nakonec jsme aji nějaké božské masky udělali. No já vám hodím obrázek dolů!

Tak a můžeme se vrhnout zase do takové té každodenní činnosti. Škola se stala na chvilku, divadelní, protože všichni z našeho patra měli anglickou divadelní soutěž! Nacvičovali to už od začátku roku, ale protože první den byli moji spolužáci, jakoby zapomněli mluvit, nic mi neřekli. Nicméně jsem se uplatnil jako super kulisák!!!!!! Na to se nezapomíná. Moji spolužáci byli nejzapálenější ze všech do toho to vyhrát, takže v průběhu nacvičování jsem jim lezl na nervy tím, jak jsem nebyl jak oni, ale měl ze všeho srandu. Na soutěži jsem ovšem podal super výkon, a moje kulisa, kterou jsem držel se ani nehnula!!!!!! Moje čínština se za ty víc jak dva měsíce posunula z 0 asi na 5%!! 😀 Dokonce jsme na vysoké psali dva testy. První dopadl nad všechna očekávání výborně.. Měl jsem 89%, ale druhý byl o trošku horší, kde jsem posbíral úctyhodných 10% (nebyl jsem nejhorší). Mám tu někdy pocit toho, že jsem sám a zrovna v poslední době se mi to dost stává, ale pak zjistíte, že tu máte opravdu přátele. Oni prožívají opravdu to samé. A nálada je o mnoho lepší. Nebylo tu nic o sportu, tak ještě, tento týden jsem zjistil, že náš “dozorce” ve fitku dělá vzpírání, takže nová motivace, se naučit něco nového, když se nabídl sám, aby mě to ukázal a naučil.

 

Další články od Viktora

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!