Je to tady! Zima došla, ale hned se otočila a šla pryč. V blogu jsme se posunuli už do prosince, konkrétně do 17. prosince a postupně tady bude celý zbytek roku 2017.

Moje paní učitelka na dějepis mě pozvala na výlet se školou, a jelikož to bylo pro cizince zadarmo, nenamítal jsem a vzal jsem ještě Swanel a Yasmeen. Osobně jsem se na ten výlet moc těšil, protože s náma jela i moje nejlepší kamarádka ze školy, její anglické jméno je Christie. Jeli jsme do Taichungu, podívat se na starý chrám a Old street v Lukang. Byl to krásně strávený den, nebyl ani tak moc se Swanel a Yasmeen, ale spíš s mýma Taiwanskýma spolužákama. Moc jsme si to užili.

Po tomto krásném výletu už to bylo tady.. Vánoce, celý týden byl jaksi v pohodě, nacvičovali jsme si vystoupení na naši Vánoční párty s distriktem a každý měl dobrou náladu, poslouchali jsme i na vysoké koledy, zpívali a všechno, aby jsme se cítili alespoň trošku, jak o vánocích, protože Taiwanci vánoce neslaví. Je tu sice všude kolem spousta stromků a všeho, ale je to jen kvůli marketingu. Můžeme se přehoupnout do neděle 24.12., Štědrý den. Čekala nás vánoční párty, nikomu se tam moc nechtělo, abych byl upřímný, každý chtěl být v kontaktu s rodinou v rodné zemi a né dělat něco s rotariánama. Já byl spíš takový zvědavý. Btw. na tuto akci jsme si měli nacvičit čínskou písničku a pak jsme měli soutěž. Já jsem si nacvičil “Gang Hao Yu Jian Ni” (剛好遇見你) a mělo to docela úspěch. Skončil jsem celkově 3., protože po zazpívání jsem se jaksi ztrácel v tom, jak na mě začali mluvit čínsky a chtěli abych odpovídal. Nevadí, já jsem byl spokojený, že jsem vyhrál 1000NT! Celé odpoledne bylo super, no bohužel ke konci jsme byli všichni spíš takový rozmrzelí, půlka lidí plakala, a celkově to bylo takové spíš smutné, přeci jen skoro u všech to byli první vánoce mimo domov, a ještě v zemi, kde se vánoce neslaví. Den jsme skončili ve zdraví, jsme nyní v pondělí 25.12.! Taiwanci měli školu. Rozhodl jsem se, že bych se taky na chvilku mohl jít podívat do školy, popřát všem krásné Vánoce a pak jít do fitka. Pamatujete si Christie? Tak ona mi řekla někdy v listopadu, že si budou na naší škole dávat kamarádi navzájem dárky, a jestli chci, můžu dát taky někomu. Uvědomil jsem si, mám na škole vlastně jen dva takové pořádné kamarády se kterýma se vážně bavím hodně, Christie a jednoho kluka jménem Jerry. Dárek jsem dal v pondělí jim, byli moc mile překvapení a měli velkou radost. Jinak jsem zbytek dopoledne strávil ve fitku. Odpoledne jsme se odebrali se zbytkem inboundů z Miaoli do italské restaurace. Seděli jsme tam asi 8 hodin, ale byl to krásně strávený den. Napříč vším se nikdo z nás necítíl sám. Jsme jako jedna velká rodina.

Další dny šly jako obvykle a byl tu nový rok! Tímto tématem taky ukončím tento článek, ale nepředbíhejme. Na nový rok se všichni výměnní studenti sjeli do Taipei, protože si myslím, že tu není lepšího místa, kde oslavit nový rok! Původně jsem plánoval být s Matúšem ze Slovenska a tak se i stalo. V podstatě celou dobu jsme byli spolu, a jelikož nás nechali naše rodiny zůstat tam až do rána, byla to sranda. Od toho, že se na jednom místě potkalo kolem 200 studentů, až po to, že jsme přespali v kině. a kolem 6 ráno jsme jeli zpátky domů. Taipei bylo neskutečně přervané, na metro jsme jednu chvilku čekali i půl hodiny. Nový rok jsme si užili, ale nevím co k tomu víc napsat. Můžete se podívat na fotky ohňostroje, který byl krásný.

Jednu důležitou poznámku bych ještě měl. Za tu dobu co tu jsem se měnily moje názory na Taiwance, ale teď jsem se dostal do stádia, kdy se začínám pomalu bavit víc s nima, než s ostatníma inboundama. Nevím, čím to je a neříkám, že se všema, ale na mojí High School mám suprové kamarády, se kterýma trávím čas moc rád a cítím se mezi nima moc dobře. Nedokážu si představit, že za méně než 6 měsíců pojedu už zpátky do Česka, nepíšu domů, protože Taiwan se taky stal mým domovem.
Máme tu konec, pokusím se začít psát více pravidelně… 😀 Mějte se hezky 再見!

 

Další články od Viktora

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!