Taiwan – když se řekne Taiwan nevím, co si každý z vás představí. Já bych si na poprvé asi ani nepředstavil nic. Hodně lidí nemá ani ponětí co, nebo kde Taiwan je. A když už, tak zase řeknou, že je to Čínský ostrov. Já jsem se na tento ostrov, stejně jako hodně ostatních, dokázal podívat hned několika očima. 

Rodiny

 

Stejně jako asi všichni jsem byl nejvíc zvědavý na rodiny, které budu mít. Rodiny jsem vystřídal jen dvě, jelikož na Taiwanu host rodiče musí být členy Rotary, tak téměř každá rodina je bohatá. Člověk se tam nemá zle, a má v podstatě všechno, co potřebuje. Já si dokonce i pár měsíců neplatil skoro nic. Samozřejmostí byl i vlastní pokoj. Měl jsem štěstí, ani u jedné rodiny jsem se necítil jako na návštěvě, postarali se o mě nejlíp a budou pro mě vždycky jako moje rodina. Někdy si člověk ani neuvědomí, jak je toto důležité.

Škola

A když se dostanete ráno z postele, za pár okamžiků budete muset vyrazit do školy, ať chcete nebo nechcete. Myslím, že toto bude pro každého výměnného studenta velké překvapení, ale v žádném případě negativní! Neuvěřitelný je jejich systém, kdy oni jsou ve škole 10 hodin denně a po škole jdou do cram school do 10 do večera. Napříč všemu tomu jsou hodní, přátelští, spolehliví, charizmatičtí. Zamiloval jsem se do povahy Taiwanců.

Bylo samozřejmě i spousta srandovních situací, hlavně s jazykem. Když jsem po měsíci zkoušel představit sám sebe nebo číst, půlka třídy se válela smíchy po zemi. Všichni spolužáci se mě snažili vtáhnout co nejvíc do Taiwanské kultury a přírody. Myslím, že i hodně kvůli nim znám Taiwan velice dobře, a navštívil jsem místa, kde spousta Taiwanců ještě nikdy nebyla.

Sport

Sport a Taiwan bylo to, co mě nejvíc zajímalo, když jsem odjížděl. Pro budoucí outboundy bude výhra, když budou mít rádi basketbal. Je to tam něco jak pro nás fotbal. Já jsem se tam dlouho hledal, ale nakonec jsem si našel to svoje i já. Našel jsem si Armwrestling, na Taiwanu je to začínající sport, ale i tak tu mají všechno co je potřeba, kdyby si toto četl i někdo, koho by to zajímalo, může ode mě dostat kontakt na výborného trenéra. Se sporty je to tam těžší, ale když jste ve velkém městě najdete si to, co vás baví skoro určitě.

Kenting

Nakonec bych chtěl napsat o místě kde jsem byl 3x za výměnu a měl by ho navštívit každý výměnný student na Taiwanu. Mluvím o Kentingu. Nejjižnější místo Taiwanu, které je už v národním parku Kenting. Každý miluje nějaké místo na světě a cítí se tam nejlíp. Já se tak cítím tam. Byl jsem tam na výletě s host rodinou, mojí českou rodinou a i se spolužákama. Je úžasný, jak si můžete dopoledne užívat na pláži, pít z kokosu a jezdit na vodním skútru. Odpoledne se můžete vydat do hor, kde máte pomalu i dvoutisícovky. Jídlo na Taiwanu mě zaujalo tak napůl, ale jídlo v Kentingu jsem si zamiloval.

Věřte, že když si vyberete Taiwan nebudete litovat ani jediného dne, co tam strávíte. Nesmíte, ale výměnu prosedět doma u počítače, každá země má svoje nejkrásnější kouty, ale Taiwan je krásný celý. Mohl bych o tom psát celý den, ale kdo nezažil nepochopí.

Další články od Viktora

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!