Poslední týden v dubnu mě přijeli navštívit do Kolumbie moji rodiče. Nejdříve jsme strávili asi tři dny v Santa Martě, na pláži, ve městě i v Parque Tayrona. Také jsme naplánovali trek do Ztraceného města i s mou kamarádkou, která je na výměně ve vedlejším městě (Barranquilla).

Ztracené město neboli Ciudad Perdida je stará indiáncká vesnice, která byla zkonstruována indiány Tayrona kolem 700 nebo 800 n. l., (Machu Picchu bylo postaveno až v 15. století). Nachází se kousek od Santa Marty konkrétně v pohoří Sierra Nevada de Santa Marta v 900 až 1 300 m.n.m., k dosáhnutí vrcholu je třeba zdolat kolem 1 200 schodů, a bylo objeveno v roce 1976. Také patří mezi 7 divů Kolumbije.

Trek do Ztraceného města spočívá především v chození, hodně chození, kde se náchází třeba dvouhodnové stoupání do prudkých kopců. Také to není věc jednoho dne, ale minimálně čtyř nebo pěti dní. My jsme si vybrali možnost pěti dní, jelikož pak máte více času užít si tamnější přírody.

Další články od Aničky

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!