22. dubna do Kolumbie přijeli moji rodiče navštívit mě a procestovat kousek Kolumbie. První týden a kousek jsme strávili v Santa Martě, na pláži, v Parque Tayrona, v Mince, městě a také jsem já a můj táta absolvali trek do Ztraceného města (viz. předešlý článek). 3. 5. jsme si ráno najali auto a vydali se do Cartageny, mezitím jsme si udělali zastávku v Barranquille. V Cartageně jsme navštívili historické město, hrad/pevnost, kláštěr, pláž a ostrov s akváriem.

7. 5. jsme se letadlem přesunuli z Cartageny do Medellínu, druhého největšího města Kolumbie a jednoho z nejmoderších měst Kolumbie.10. 5. jsme si opět najali auto a vydali se kousek dál za Medellín k laguně Guatapé. Kolem šesté večer jsme vyjeli směrem na našeho ubýtování, Puerto Triumfo, kam jsme přijeli až kolem půlnoci. Další den naše cestování pokračovalo. Ráno jsme po snídani (což bylo asi jediné jídlo tohoto dne) vyjeli směrem Villa de Leyva, asi 400km, které nám zabrali celý den. Kolem šesté večer, kdy nám zbývalo jen 30km do cíle, nás navigace navedla na jistou silnici. Tato silnice byla sice značena v navigaci jako normální komunikace pro auta, ovšem ve skutečnosti by i čtyřkolky měli problémy tudy projet. Pokud vezmeme v úvahu to, že jsme měli nízké auto s pohonem na dvě kola, byla tma a pršelo, je asi jasné, že tato cesta nebyla pro nás ani pro auto příliš příjemná. Nejvyšší rychlostí, kterou naše auto bylo schopné jet bylo 5km/h, takže jsme tuto polní pěšinu uprostřed ničeho projížděli několik hodin. Nakonec kolem půlnoci jsme konečně dojeli do našeho ubytování ve Villa de Leyva zdraví a s celým autem.

13. 5. po dni stráveném v Zipaquirá jsme se přesunuli do hlavního města Bogotá.

Další články od Aničky

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!