Únor je měsícem karnevalů a jeden se každoročně odehrává i v Barranquille, městě jen 100 km od Santa Marty, kde bydlím.  Je tam zároveň i 2. největší karneval hned po tom brazilském v Rio de Janeiro. 10. 2. jsme proto vyjeli ráno směrem na Barranquillu, spolu s námi také rodina Slováků, u kterých loni trávil svou výměnu můj host brácha. Kolem poledne jsme zamířili k místu konání, abychom si mohli najít místa. Na karneval se přijela podívat spousta lidí a někdy tam byla opravdu hlava na hlavě. A s okolním hlukem a zmatkem kolem se také někomu povedlo ukradnout mobil právě jedné Slovence, co byla s námi. Nakonec se nám podařilo objevit místa, odkud jsme mohli celý karneval pozorovat po celou dobu jeho trvání, což činilo asi 3 hodiny. (Neplatí se za vstup na karneval, ale za místa).

Po skončení karnevalu jsme zamířili do Cartageny, nejdůležitějšího přístavního města v období Španělského koloniálního impéria.

V neděli jsme ráno vyrazili nejdříve na hrad Castillo San Felipe de Barajas a poté do historického centra Cartageny. Hrad byl zkonstruován v roce 1657 a spolu s historickým centrem byl v roce 1984 zařazen do světového dědictví UNESCO. Večer jsme se opět šli projít po centru a tentokrát se svezli i v kočáře.

Další ráno jsme vyrazili na pláž Playa Blanca. Upřímně, tak krásnou barvu vody jsem ještě neviděla. Byla tam sice spousta lidí, ale po kratším hledání jsme našli místa, kde jsme si mohli sednout a užít si pláž.

V úterý jsme už vyrazili zpět domů s malou zastávkou u bahenního vulkánu, kde se někteří i koupali.

Další články od Anny

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2020 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!