fbpx

Po našom rodinnom výlete do Alabamy sa ma Matteo, výmenný študent z Talianska, opýtal či nechcem ísť s ním a jeho kancelórom ma výlet do Grand Canyonu.. no myslím že si viete predstaviť moju reakciu a bez váhania som prikývol! No nebol to len taký obyčanjný výlet.. namiesto cesty lietadlom tam aj späť, cesta tam bola v karavane! Čo som nikdy nezažil no vždy som to chcel vyskúšať. Žiadne obavy som nemal až do chvíle kedy som zistil, že nejdeme len 3, no 6! Okrem mňa, Mattea a Boba (Matteovho kancelóra) sa k nám pridal Bobov kamarát Louis a jeho dve dcéry Emma a Ellen, čo už som si nevedel predstaviť ako sa napcháme 6 do jedného karavanu.

Týždeň pred plánovaným odchodom sme sa všetci stretli na lodi v Sarasote a spoločne sme si po plavbe, kde sme prebrali všetko čo sme museli, dali obed. Dohodli sme sa ako a kde budeme spať, čo chceme vidieť a kde za chceme zastaviť po ceste, pretože sme mali dostatok času preskúmať všetky južné štáty USA. Už od začiatku sme boli dobrá partia a čín bližšie sme boli k dňu odchodu, tým viac som bol nadšený. V sobotu večer ma moji host rodičia odviezli do Sarasoty k Matteovi a jeho host rodine, kde som prespal až do pondelku. V nedeľu sme spoločne išli na Ana Maria Island, kde sme si užili deň na pláži a v pondelok o 10 ráno sme už čakali pred UTC, nákupným centrom v Sarasote kde sme sa mali všetci stretnúť a vyraziť na naše dobrodrúžstvo. Celý výlet bol sponzorovaný pre nás Rotary klubom Sarasota, za čo im aj takto poďakujem, pretože bez nich by tento výlet nebol pre nás asi možný.

Dievčatá dostali najlepšiu posteľ v karavane, veľkú manželskú posteľ hneď vedľa jedinej kúpeľne ktorú sme mali v karavane. Ja som zdieľaľ nie moc pohodlnú posteľ s Matteom nad miestami vodiča a spolujazdca, na ktorú sme si však hneď zvykli avšak keďze to bolo hore pri streche a miesta tam nebolo veľa, bolo tam hrozné teplo ak sme nemali zapnutú klimatizáciu, čo sme mohli mať iba keď sme mali prívod elektriny v kempoch. Bob spal na gauči a Louis na kuchynskej sedačke ktorá sa rozložila na pohodlnú posteľ. Mraziak a chladnička bola samozrejmosť tak isto ako sprcha, záchod, umývadlo, či dva malé televízory, ktoré sme ale nepoužili. Každý večer sme prespali v RV parkoch (kempoch) s prívodom vody, elektriny, niekde aj s odvodom odpadových vôd priamo pri karavane. Všade to bolo iné. Ideálne bolo ak sme mali k dispozícií aj verejné záchody a sprchy, tým pádom sme sa nemuseli starať o odvod odpadu.

Prvú noc sme strávili v High Falls State Parku v Georgii. Myslím že štart to bol dobrý, RV park bol v strede lesa pri vodopádoch a s verejnými toaletami a so všetkým čo sme potrebovali čo sa týka karavanu. Podvečer sme sa vybrali na túru k vodopádom počas západu slnka, no po ceste tam sme narazili na opustenú elektráreň z roku 1890, do ktorej sme sa museli ísť pozrieť. Po prieskume sme už smerovali k vodopádom a po nejakej trištvrte hodinke sme už stáli pred nimi. Cestu naspäť sme absolvovali v tme.. 😀 

Deň 3 sme odštartovali obedom.. 😂 objednali sme si slávne Fried Chicken z Gus’es World Famous Fried Chicken.. musíte to ochutnať keď to má v názve “svetovo známe kura” 😀 Po výdatnom obede sme už boli na ceste do štátu Arkansas, kde sme strávili pomerne dlhú dobu, keďze cesta tam netrvala až tak dlho. Cedar Creek State Park bola naša destinácia a RV park tam bol skvelý, síce verejné záchody boli zatvorené no mali sme k dispozícií všetko a miesto pre náš karavan bolo rovno pri jazere v strede lesa čo nám vyhovovalo asi najviac kvôli príjemnému chladnejšiemu vzduchu počas noci, kedy sme si mohli odpočinúť od horúčav počas dňa. Podvečer sme našli zaujímavú cestičku k menšej rieke. Celá štreka nám trvala dokopy 3 hodiny no stihli sme sa vrátiť pred tmou. Večer sme ugrilovali špekačky a burgre a zakončili sme tak ďalší skvelý deň.

Deň 4 by som najradšej asi vyšktrol z nášho programu.. 😀 bol to deň kedy sme sa zbytočne zastavili v Oklahome, čo nebol dobrý nápad, pretože náš RV park bol v strede ničoho, jedine s elektrikou a vodou, nikde nebolo ani miesto na odpadové vody a nikde známka po verejných toaletách.. okrem toho sme mali naše miesto rovno pod pouličnou lampou ktorá nám svietila do ksichtu celú noc. Avšak spravili sme si pekný večer, západ slnka bol pekný, opiekli sme si marshmellows a spravili sme si S’mores. Čo som si myslel že bude hrozná noc nakoniec bola celkom len polohrozná.. 😀 ale nie bolo to fajn, na Oklahomu fajn. Deň 5 bol opäť nabitý! Po Oklahome sme sa presunuli na sever Texasu do mestečka Amarillo, konkrétne do Texas Grand Canyon State Parku. Po ceste tam sme sa zastavili na veľmi zaujímavom mieste, tzv. Cadillac Ranch. Nevedel som čo od toho čakať a celkom ma to prekvapilo.. Zopár áut trčiacich zo zeme na ktoré môžte sprejovať grafiti.. to stačí američanom na to aby z toho spravili jednu z najnavševovanejších atrakcií v Texase.

Další články od Jančiho

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!