Prvý deň školy bol pre mňa veľmi zaujímavý.. začal sa tým, že ma prišli vyzdvihnúť Lousina dcéra Reese a jej kamarát Spencer. Spolu sme prišli do školy, kde sme postavili tailgate! Um.. čo je tailgate? Je to typická americká “party”, kedy sa na zadnú časť veľkého auta (trucku) položí jedlo, pitie, zábavky atd. pustí sa hudba a ľudia sa zabávajú. Bolo to skvelé, avšak netrvalo to dlho (asi polhodinu), pretože sa otvorila škola. 

Po tailgate som sa celkom ponahľal, keďze na presun do mojej triedy som mal asi 5 minút a ja som absolútne netušil, kde som.. 😂 naštastie mi pomohli seniors (maturanti) a ukázali mi kam mám ísť. 😂🤘🏻

Americké školy fungujú trošku inak, ako tie naše slovenské- máte iba 7 predmetov, ktoré sa opakujú každý deň v rovnakom čase. Hodina trvá 50 minút, potom máte 5 minútovú prestávku, ktorú zaberiete celú prechodom do druhej učebne, a začína ďalšia hodina. Jediná výnimka sú obedové prestávky. Tie trvajú 30 minút a každý študent má jednu, avšak nie každý v rovnaký čas. Su totiž tri obedové prestávky: A,B,C. Ja mám A, čo znamená že po 4. hodine idem na obed, potom na 5. hodinu a po 5. hodine sú každý deň 10minútové školské správy, čo taktiež na Slovensku nemáme..😂🇺🇸

Západ slnka na Manasota Key Beach

Západ slnka na Manasota Key Beach

Chválabohu som sa za celý deň stratil len raz, a aj to som stihol prísť do triedy načas. 😂🤘🏻Ďalší deň v škole bol už o niečo lepší ako ten prvý.. pomaly som sa začal orientovať, kde sa čo nachádza a mohol som sa viac sústrediť na zoznamovanie sa s novými ľuďmi.😂Samozrejme, nikto z nich nevedel, kde je Slovensko..😪 avšak čo je ešte viac zaujímavé je, že chalan, s ktorým som mal vo dvojici na US History vymenovať čo najviac štátov USA ich vedel menej, než ja.. 😂 nevadí….😂 Avšak moja angličtina nie je najhoršia na škole – na mojej hodine angličtiny som zistil, že niektoré hodiny so mnou má aj Ruska, ktorá nevie po anglicky takmer nič, lebo sa sem len prisťahovali. Tak som po hodine s ňou pokecal trochu rusko-slovensky, z čoho bola mimoriadne nadšená lebo konečne nemusela používať prekladač.. 😂😂

V utorok po škole sme šli k Luise na rodinnú večeru, keďze JJ pozval aj jeho sestru Charlie a jej manžela. Po večeri sme šli s Reece a Spencerom na Manasota key beach pozerať západ slnka a myslím, že to stálo za to!🌅

Další články od Jančiho

Studium v zahraničí

Studium v zahraničí

pro středoškoláky

 

Chceš prožít nezapomenutelný školní rok 2022/23 v některé z evropských zemí nebo v zámoří? V Itálii, Německu, Francii, Norsku, Holandsku, USA, Kanadě, Brazílii, Mexiku, Argentině, Kolumbii, Japonsku, Thajsku, Koreji, Austrálii, nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké úplně jiné zemi? Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Děkujeme!

Letní tábory

Prázdniny v zahraničí

 

Chceš prožít část letních prázdnin v roce 2022 v zahraničí? V Holandsku, Německu, Finsku, Anglii, Turecku, USA, Kanadě, Brazílii, Indii nebo na Taiwanu? Nebo v nějaké jiné zemi? 

Můžeš si vybrat mezi čtrnáctidenním táborem, kde budeš společně s dalšími 15 - 20 studenty Tvého věku z různých zemí, s kterými se budeš domlouvat anglicky, nebo měsíc s konkrétním kamarádem/kamarádkou v jeho rodině, a další měsíc společně u vás doma.  Zaregistruj se do našeho seznamu předběžných zájemců! 

Pro úspěšnou registraci do našeho seznamu potvrď prosím Tvoji emailovou adresu kliknutím na odkaz v emailu, který jsme Ti poslali. Po ověření Ti pošleme další email s odkazem na podrobnější formulář s Tvými osobními údaji a dalšími informacemi, které jsou nezbytné pro Tvoje přiřazení k Rotary klubu nejbližšímu Tvému bydlišti a přípravě Tvého pobytu v zahraničí. Vzhledem k tomu, že naše emaily jsou posílané automaticky a ve větším množství, je možné, že některý z nich skončí ve Tvé spamové schránce. Nezapomeň si ji tedy zkontrolovat! Děkujeme!

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!