fbpx

Tak ako som spomínal v minulom blogu, tak sa aj stalo. Prvý výlet mimo Floridu počas neplánovaných prázdnin sa uskutočnil! Bolo to celkom na rýchlo keď v stredu ráno, 29. apríla sa nás moja host mama spýtala, či by sme nechceli ísť niekde na výlet. Samozrejme že sme súhlasili, no to sme netušili, že odídeme hneď na druhý deň vo štvrtok.. Ale stalo sa tak, vo štvrtok ráno sme vyrazili, po ceste sme sa zastavili v Bradentone kde sme prišli po moju host tetu. Po tej zastávke nás čakala 11 hodinová cesta do Alabamy! Alebo Georgie? Alebo Tennessee? Alebo všetkých troch naraz, pretože dom v ktorom sme sa ubytovali bol pri hranici všetkých 3 štátov!

Ako prvé nás po dlhej ceste autom prekvapil výhľad, ktorý sme mali z nášho dočasného domu, v ktorom sme nakoniec strávili 10 dní. Prvú menšiu túru, ktorú sme si dali na ďalší deň, bola túra na spomínané miesto kde sa stretávajú všetky 3 štáty. Bolo to neďaleko nášho domu, no za to veľmi strmo smerom nadol cez lesy. Cesta nadol nebola až taká zlá, horšia bola cesta naspäť.. 😂 

Ďalšie pozitívum na tomto tripe bol fakt, že asi hodinu od nás býval strýko mojej host mamy, takže sme jeho aj celú jeho rodinu mohli ísť navštíviť. Dom majú pri malom meste Gadsen v Alabame postavený na vrchole menšej hory, a výhľad majú až po hranicu s Tennessee. Turistika sa nám ale vrátila keď sme vycestovali do neďalekého CloudLand Canyonu v Georgii, ktorý bol užasný! Po niekoľkých mesiacoch na Floride verte či nie vás každý kopec poteší obzvlášť ak ste na ne zvyknutý z vašej krajiny. Kaňon lemovaný turistickými chodníkmi vedúcim k vodopádom či krásnym výhľadom naozaj stál za to!

Ako prvé sme prešli cez 600 schodov nadol smerom k Cherokee vodopádu, no a potom som sa ja s mojou host sestrou vydal k druhému vodopádu no len my sami, pretože sa nikomu z našej host rodiny nechcelo šlapať naspäť ešte viac schodov, pretože ďalší vodopád bol o ďalších pár stoviek schodov nižšie.. ale nás to nezastavilo a oplatilo sa pretože oba vodopády boli super.

Ďalšie dni sme strávili hraním basketbalu, chodením do prírody a výletmi do 2 miest – Huntsville (AL) a Chattanooga (TN) a pred odchodom sme poslednýkrát navštívili strýka mojej host mamy, ktorý je mimochodom z Kanady a volá sa Ivan. Celý čas sme však mali dobré počasie a každý večer na náš čakal takýto západ slnka. 😍 Po ceste domov sme sa na noc zastavili v mestečku Fidgerald pri hraniciach Georgie a Floridy. Celý výlet môžem považovať za úspešný únik od všetkého čoho sme si “užili” počas karantény na Floride a naozaj stál za to. Ďalší výlet nás čaká už o chvíľu tak sa mám aj ja aj vy na čo tešiť pri ďalšom blogu.

Další články od Jančiho

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!