fbpx

Fuuu.. už to sú dobré 2 mesiace od toho čo som poslednýkrát písal blog, ale je to z jedného jediného dôvodu a to je ten, že posledný mesiac som tak ako všetci doma a nič záživné sa nedeje.. Takto si žiadny výmenný študent koniec jeho výmeny nepredstavuje, ale čo s tým narobím.

Prvou dôležitou správou je že je tu všetk ok, nikto z rodiny nie je ani nebol chorý, všetci sme tu zdraví a prežívame nútene voľno v pokoji a mieri. 😀 Čo je po mesiaci zavretom v dome s tými istými ľuďmi veľmi náročné a myslím že nie som jediný ktorý si to myslí..😀 Ale ako to tu vlastne máme? Tak ako na Slovensku, neodporúča sa chodiť von, iba pre potraviny a jedlo no vlastne iné sa tu ani moc nedá keďže všetko ostatné je zavreté.. masky nemusíme nosiť na verejnosti ak nie sme ohrozená skupina, čo si myslím že je fajn. Od polky marca sme mali mať týždeň jarných prázdnin, čo sa najprv predĺžilo na dva týždne, potom na mesiac a teraz už sa do školy nevrátime až do začiatku budúceho roku, čo mňa už trápiť nemusí. Ako u nás tak aj tu máme povinnú online školu a verte mi, že to nie je sranda.. niekedy je to až tak zdĺhavé že radšej by som bol v škole.

Samozrejme, chýba mi všetko čo sa týka školy – mali sme mať Prom (ples) ku koncu roka, to samozrejme je zrušené, tak isto ako atletická sezóna sa zrušila a tak isto ako všetky ostatné jarné športy. Nevídať sa každý deň s kamošmi v škole je celkom nanič a vie vám to znepríjemniť chvíle, ktoré mali byť najlepšie vo vašom živote. To najhoršie však zasiahlo, keď nám náš Rotary dištrikt oznámil že zrušili ako východný, tak aj západný výlet, ktorý mal byť na konci júna no zrušili ho 3 mesiace dopredu… myslím že moja host rodina bola z toho zdevastovaná viac ako ja.. 😂 ale veľmi som sa tešil hlavne na ostatných výmenných študentov, keďže v mojom dištrikte je nás len 8 a výlety malo byť spojené s viacerými dištriktmi a malo nás byť vyše 100..

Veľa ľudí sa ma pýtalo či prídem domov skorej, keďže som posledný výmenný študent z Martina, ktorý sa nevrátil domov z výmeny.. rozmýšľal som nad tým ale nemalo by to zmysel.. aj tak musím opakovať ročník doma budúci rok, aj tak by som bol zavretý doma.. dobrá správa prišla v pondelok keď znovu otvorili všetky pláže, takže aspoň niečo pozitívne keď som tu ostal.

Verím že sa situácia zlepší v priebehu niekoľkých dní a všetko sa vráti do normálu, no a ak nie, tak otázka je či vôbec sa dostanem domov.. 😀 odlet mám 3.7 tak hádam všetko prebehne OK. Avšak dovtedy máme s host rodinou veľa plánov a možno čoskoro príde ďalší blog o tripe ktorý plánujeme.🥰 Majte pekný zvyšok dňa a len tak do budúcna, žime v prítomnosti a užívajme každý okamih tak, akoby to mal byť náš posledný, pretože nikdy nevieme, čo bude a čo príde.

Další články od Jančiho

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!