Ako to je už zaužívané, že tu sa nikdy nedozviem o udalostiach v dostatočnom predstihu tak som nevedel, že ma čakajú týždenné prázdniny. Sťažovať sa ale nebudem 😛

Hoc som sa sice prv bál, že nebudem mať čo robiť, no nakoniec sme mali všetci výmenný programu až až. Došla k nám návšteva z Yopalu. Viktor z Nemecka a Marie z Fráncúzska, takže nás bolo rázom o dvoch viac, a cestovanie taxíkom sta stalo iba absurdnejšie.

Počas toho týždna sme stihli toho cekom veľa pozrieť. Prv sme zašli do archeologického múzea v Sogamoso (o ktorom som ani netušil, že ho tu máme), kde boli vystavené mnohé vykopávky indánov a zvierat nájedných v tejto oblasti. Takiež s autentickými „domčekami“ z čias indiánov. Mnohí inak ešte stále žijú v oblasti Amazónie, no kvôli odlesňovaniu sa mnohí sťahujú do veľkých miest ako je napríklad Bogota. Ešte sa mi žiadneho nepodarilo odofotiť, lebo vždy cez Bogotu iba prechádzam autom, no je ich ľahko rozpoznať podľa toho, že chodia bosí.

Ďalší deň nasledovala park Guatika. To jest zoo s atrakciami. Tu sme sa stretli s ďalšími študentmi, tak nás bola celá banda. Okrem pštrosov, plameňákov a pekného areálu nás tu čakalo zopár atrakcií. Nakoľko názvy boli vskutku nerozlúštiteľné, nevedeli sme do čoho lezieme. Takže bolo celkom prekvapko, keď nám ponad hlavami zrazu niektro preletel na „káblovke“. To už sme vedeli že nás čaká trochu adrenalínu. Celkovo sme si vyskúšali, „káblovku“, pylón, z ktorého sme zleteli, horolezecká stena a prechádzka na koňoch.

Keďže sme sa spoliehali na typickú Kolumbiskú nedochvíľnosť tak sme sa vybrali na koláč a kávu. Omyl. Zmeškali sme posledný autobus, ale ten koláč z maracuye stál za to. (Oficiálne moje nové obľubené ovocie)

 

Další články od Jakuba

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!