Kolumbia sa skladá z mnohých municipalít (regiónov/štátov). Ja sa práve nachádzam v Boyace a tento mesiac sme oslávili jej výročie (o istú formu toho). Mali sme Dia del Boyacensismo, vo voľnom preklade den Boyacenov (úprimne nemám potuchy ako toto vysklonovať). To bolo pre mňa pomerne prekvapenie, nakoľko som o tom vôbec nečakal a do školy som prišiel ako akýkoľvek iný deň. Rozdiel bol však v tom, že sme sa v ten deň vôbec neučili a mali program. Majoritnú porciu programu zabrali tanečné vystúpenia miestnych tancov.

Napriek ubíjacemu slnku, ktoré je na obed riadne silné, sme pokračovali po malých stánkoch, pričom každý jeden symbolizoval jeden okres. Táto časť sa mi dosť pozdávala a zapáčila, asi najmä preto, že sa mi dostalo kúsok jedla z daného regiónu na ochutnanie. Asi protekcia, že tu som ako výmenný študent, ale sťažovať sa nebudem :D. I keď vo väčšine prípadov to boli buď pečené zemiaky alebo fazula, našli sa aj pre mna novinky ako bola napríklad chicha (čítaj čiča). Chicha je slabo alkoholický (alebo aj nealko) nápoj z kukurice, hoc je síce typický najmä pre Peru zjavne je obľúbený aj tu. Ak sa nemýlim tak proces výroby je jednoduchá fermentácia.

Okrem jedla sa mi dostalo aj vidieť miestne oblečenie, no a najviac zapamätateľným je jednoznačne ruana. Ruana silno pripomína pončo (no musím si dať pozor to tu tak nenazvať) a je ručne vyrábaná z vlny. Je pomerne teplá, a všetci si ju v ten deň aj priniesli. Jedna sa ušla aj Clarkovi (výmenný študent z USA, vpravo. Vedľa neho je náš „školník“)

 

Další články od Jakuba

Pin It on Pinterest

Share This

Sdílejte tento příspěvek se svými přáteli!